Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

VIDEO SHOKUESE: Infermierja e rrah pacienten e moshuar dhe qeshin me të

po e kam shume seriozisht. nqs nuk kam njohurite e duhura do ta coja ku te ishte me mire per te. dhe mesa pashe une ajo qender ishte zgjedhur me kujdes nga familjaret, duke pare dhe pagesen qe benin. diskutoni problemin dhe mos u merrni me hallet e njerezve se sja dime hallet ne shpi nj-tj
Unë do e çoja në spitalin më të mirë. 0 shanse në azil. Kështu e perceptoj unë
Secili vepron sipas mënyres së vet.
 
Jemi te paret te gjykojm, e bera e edhe une ne momentin e pare, po thash opaa ndalu iher, edhe une te njejten gje bej e kam bere, kemi qu femijet qe bebe pa bere 1vjec ne duart e huaja qe te punonim, edhe femija i kesaj qe te punoj e te kujdeset per shendetin e nenes e ka qu nenen aty, si shum femije te tjere. Ka nga ata qe i len ne mes rruges, kta duhen gjykuar ne fakt!
Un mbes pa fjal per ate video ato femra kur va qe njera e godet e tjerat qeshin, kjo me vret shpirtin mua jo femija e asaj nene.
eshte fatkeqesi qe brezi jone te kete kto mendime.
 
Ti do e çoje prindin në azil për trajtim më të mire? Serio e ke?
Më falni për ndërhyrjen ju lutem.
Por më lejoni diçka.
Atëherë nuk jam me asnjērin në këtë mes.
Por ne nuk i dim rrethanat, patjeter nuk justifikoj asnjëren palê.
Poor që ne dim vetm ajo që na seviret.
Ne nuk e dim nëse spitalet e kan pranuar personin që asht dhunuar, me sa kuptova kishte nevoj për ndihmë të specalizuar dhe kujdes që familja nuk mund ti japi.
Sepse nuk kan specalizimin e duhun.
E të shkretit familjar ndoshta nuk i ka mbet alternativ tjetër se tek azili.
Epo ndoshta kjo qëndër strehimi afron atë "ndihmen e specalizuar" që spitali mund ta ket larguar me protekstin që nuk kemi çfar ti bajm.
As nê spitale nuk do trajtohej ma mirë më beso!
 
Unë do e çoja në spitalin më të mirë. 0 shanse në azil. Kështu e perceptoj unë
Secili vepron sipas mënyres së vet.
ne ca spitali do e coje ti kur alzhaimeri nuk kurohet?
ti se ke nenen ne azil dhe e takon 1 here ne vit, kurse ajo e takonte 1 here ne 3 dit.
 
ne ca spitali do e coje ti kur alzhaimeri nuk kurohet?
ti se ke nenen ne azil dhe e takon 1 here ne vit, kurse ajo e takonte 1 here ne 3 dit.
1 here në vit e takoj se jam larg dhe e kam në spital.
 
Esht dhe nje arsye tjeter mendoj un qe vjen me faktin vecse nuk kemi humanizem nuk kemi as profesioniste ne pune te caktuara
Shpesh here shkolla merret me leke pa merite pa mesu dhe pa pasion
Kjo con qe nje infermiere apo punojonese sociale ska durim ska aftesi per ti sherbyer si duhet pacientit edhe kur sdi si te sillesh e humb toruan dhe con ne humbje kontrrolli si rasti qe po diskutojme te gjithe sot
 
1 here në vit e takoj se jam larg dhe e kam në spital.
ndjese se nuk kisha per qellim te prekja, doja vetem te thoja qe nuk ja dime rrenthanat njerezve.
une jam ne tirane, ime eme ne elbasan, dhe une e takoj me rralle se ajo vajza qe e ka lene ne azil.Pra ajo nene nuk ka qene "e braktisur" ne azil.
 
E dhimbshme te shofesh nje Nene te mallengjyer dhe te vuejtun duke u torturu nga nje bishe qe aksidentalisht mund te quhet femer … Turp , turp dhe vetem turp! Ku ece kshu oj Rini ... Shokuse, kjo!?
 
ne ca spitali do e coje ti kur alzhaimeri nuk kurohet?
ti se ke nenen ne azil dhe e takon 1 here ne vit, kurse ajo e takonte 1 here ne 3 dit.
Ah dhe e fundit. Ti po thua mos gjykoni familjaret ndërkohë sapo më gjykove.
Mbro idetë e tua dhe mos devijo.
 
Ne e shajme dhe e mallkojme ate vajzen, por ajo eshte "pasqyrim" i gjendjes se shoqerise Shqiptaro-Kosovare. Rasti nuk eshte i ndare nga ngjarjet e tjera qe ndodhin cdo dite. Keshtu sillet edhe Doktori, Polici, Nenpunesi publik etj, qe paçka se nuk te rrahin me shpulla, te "fusin" doren ne xhep per sherbime qe paguhen me taksat tona. Shoqeri e degraduar, e korruptuar dhe e pakulture!
E drejt.
Kur rrija spital me baben, ndurres ço kur mnjifnkn e sbonin zo, kirse tiron mthonin pse rrin kot se slejohet, vetem ti hy nga i der e dil nga i dritare.
Imagjino mos rrija.. ?‍♂️
 
Ah dhe e fundit. Ti po thua mos gjykoni familjaret ndërkohë sapo më gjykove.
Mbro idetë e tua dhe mos devijo.
ta kam shpjegu me lart. mos u nxito!
 
ndjese se nuk kisha per qellim te prekja, doja vetem te thoja qe nuk ja dime rrenthanat njerezve.
une jam ne tirane, ime eme ne elbasan, dhe une e takoj me rralle se ajo vajza qe e ka lene ne azil.Pra ajo nene nuk ka qene "e braktisur" ne azil.
Thjesht dergimi aty për mua është. Pikë.
 
Unë do e çoja në spitalin më të mirë. 0 shanse në azil. Kështu e perceptoj unë
Secili vepron sipas mënyres së vet.
Ndërsa unë nëse do kishte nevoj pêr ndihmë të speacilizuar patjeter do e çoja.
Por do kisha punuar aty, qoft duke pastruar. Kështu nuk do kishte shance qê njeri në bot ta përkiste me dorê, aty do flija ama nuk.do e lija nën kujdesin e psedo mjekve, apo atyre që punojnë në qendra të mdryshme.
 
Esht dhe nje arsye tjeter mendoj un qe vjen me faktin vecse nuk kemi humanizem nuk kemi as profesioniste ne pune te caktuara
Shpesh here shkolla merret me leke pa merite pa mesu dhe pa pasion
Kjo con qe nje infermiere apo punojonese sociale ska durim ska aftesi per ti sherbyer si duhet pacientit edhe kur sdi si te sillesh e humb toruan dhe con ne humbje kontrrolli si rasti qe po diskutojme te gjithe sot
Unn njoh infermer dhe mjek akama të palicensuar që punojnë në shtet.
Edhe që prindrit e tyre krenohen me fëmijën e tyre.
Ku kan ba njinmij të zezat vetm të diplomohen.
Por qê një njeri që mami im ka gja.
Ma bante tan krenari po vajza punon në shtet, asht e para e shkollës, punon dhe në universitet.
Edhe në fakt unn se kisha inatin me faktin që punon ajo aty.
Edhe unn urrej tê më bajn si vipa njerzit që i njoh, dhe e di se sa arrijn vet.
Dmth okej se asht puna tyne si i arrijn gjanat, poooor muaa mos më thuj dhe shit lêvdata kot se e njoh.
I thash, po ajo hala nuk ka ba licnesensi ka hy ne shtet.
Edhe që me punu në universitet duhen me pas dhe master dhe mbi të gjitha sepcalizimi.
Nuk ka shance qe me punu ne shtet dhe aq ma teper ne universitet vetm me nji bachelor.?
 
Unn njoh infermer dhe mjek akama të palicensuar që punojnë në shtet.
Edhe që prindrit e tyre krenohen me fëmijën e tyre.
Ku kan ba njinmij të zezat vetm të diplomohen.
Por qê një njeri që mami im ka gja.
Ma bante tan krenari po vajza punon në shtet, asht e para e shkollës, punon dhe në universitet.
Edhe në fakt unn se kisha inatin me faktin që punon ajo aty.
Edhe unn urrej tê më bajn si vipa njerzit që i njoh, dhe e di se sa arrijn vet.
Dmth okej se asht puna tyne si i arrijn gjanat, poooor muaa mos më thuj dhe shit lêvdata kot se e njoh.
I thash, po ajo hala nuk ka ba licnesensi ka hy ne shtet.
Edhe që me punu në universitet duhen me pas dhe master dhe mbi të gjitha sepcalizimi.
Nuk ka shance qe me punu ne shtet dhe aq ma teper ne universitet vetm me nji bachelor.?
Prandaj akoma skemi gjet demokracine ne pas akoma 30 vjetesh ?
 
Esht dhe nje arsye tjeter mendoj un qe vjen me faktin vecse nuk kemi humanizem nuk kemi as profesioniste ne pune te caktuara
Shpesh here shkolla merret me leke pa merite pa mesu dhe pa pasion
Kjo con qe nje infermiere apo punojonese sociale ska durim ska aftesi per ti sherbyer si duhet pacientit edhe kur sdi si te sillesh e humb toruan dhe con ne humbje kontrrolli si rasti qe po diskutojme te gjithe sot
Jo mo vllai jo, nuk eshte ceshtje diplome fare kjo.
Ne jete te jeteve ne jemi shoqeri ku ne baze kemi pasur dhunen, prinderit tane i thonin mesuesve bjeri po beri zhurme.
Brezi jone duhet ta kpuste kte "zinxhir" dhune, sepse kemi 1001 e menyra per tu informuar dhe mesuar.
Hapemi by...sh se bejme pushime kudo neper Europe por jemi aq kafshe sa nuk marrim asgje nga kultura atyre vendeve.
Kerkojme te mbajme me zor nje pune qe nuk e bejme dot se jemi eduakuar me shprehjen "bej shkollen e larte se do perfundosh ne lopate".
 
Jo mo vllai jo, nuk eshte ceshtje diplome fare kjo.
Ne jete te jeteve ne jemi shoqeri ku ne baze kemi pasur dhunen, prinderit tane i thonin mesuesve bjeri po beri zhurme.
Brezi jone duhet ta kpuste kte "zinxhir" dhune, sepse kemi 1001 e menyra per tu informuar dhe mesuar.
Hapemi by...sh se bejme pushime kudo neper Europe por jemi aq kafshe sa nuk marrim asgje nga kultura atyre vendeve.
Kerkojme te mbajme me zor nje pune qe nuk e bejme dot se jemi eduakuar me shprehjen "bej shkollen e larte se do perfundosh ne lopate".
Nuk e mohoj kte qe thua pa diskutim te tille kulture kemi marr brezi jone por ajo qe doja te thoja esht qe per aq kohe sa vendet e punes jepen me korrupsion te tilla fenomene do hasen ne nje menyre apo tjeter
E thash dhe me larte kur ska humanizem nje njeri normal kto gjera do ndodhin por te tilla gjera do shfaqen akoma me shum nese dhe pune te caktuara do behen nga te pa aftet sepse ata qe jan te afte skan leke apo miq qe te punojne punen qe jan te afte te bejn me pasion e deshire
 
Jo mo vllai jo, nuk eshte ceshtje diplome fare kjo.
Ne jete te jeteve ne jemi shoqeri ku ne baze kemi pasur dhunen, prinderit tane i thonin mesuesve bjeri po beri zhurme.
Brezi jone duhet ta kpuste kte "zinxhir" dhune, sepse kemi 1001 e menyra per tu informuar dhe mesuar.
Hapemi by...sh se bejme pushime kudo neper Europe por jemi aq kafshe sa nuk marrim asgje nga kultura atyre vendeve.
Kerkojme te mbajme me zor nje pune qe nuk e bejme dot se jemi eduakuar me shprehjen "bej shkollen e larte se do perfundosh ne lopate".
Un mbaj mend kur kam qen ne klase te 7 me ka ren me shpull aq fort drejtori, une kisha frike ti thoja babit ose mamit mos me rrahin edhe ata.
Nese femijes tim ne shkoll apo kopesht i bien me shpull apo dicka tjeter sinqerisht sdi ca do beja, por do behesha shum e "keqe"
 
Nuk e mohoj kte qe thua pa diskutim te tille kulture kemi marr brezi jone por ajo qe doja te thoja esht qe per aq kohe sa vendet e punes jepen me korrupsion te tilla fenomene do hasen ne nje menyre apo tjeter
E thash dhe me larte kur ska humanizem nje njeri normal kto gjera do ndodhin por te tilla gjera do shfaqen akoma me shum nese dhe pune te caktuara do behen nga te pa aftet sepse ata qe jan te afte skan leke apo miq qe te punojne punen qe jan te afte te bejn me pasion e deshire
Edhe kjo puna e marrjes shkolles me lek apo vendin e pune me korrupsion prap problem i shoqerise eshte.
Se ate qe merr shkollen me lek une dhe ti e kemi vlla, moter, kusheri etj etj.
Dhe ca bejme ne? I themi bravo te qofte.
Jemi njerez indiferente, na mungon ndergjegjesimi, madje te them qe jane pasoja dhe te ndalimit te besimit fetar per 45 vjet.
Se nje njeri qe beson ne Zot, ne cfaredo Zoti besofte, eshte 100 here me i mire se ai qe nuk beson fare.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.