Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar ose jeni duke lexuar ?

1.Daahurit e mëdha nuk veshin fustan nuserie.
Kam nis ta lexoj poor zhgënjim total.
E kam lan gjysmë, dikujt mund ti pëlqej ndoshta..

Kam filluar të lexoj:
Padurimi zemrës. ??
 
Ky asht libër fantastik. Të mban në "ankth" çfar do ndodhë, si do shkoj ngjarja..
Aq reale më duket sikur jam dhe unë pjesë e ksaj ngjarje ..
Edhe të gjithë personazhet i kam vesh nji imazh për secilin më duket sikur i shikoj...
Aqqq sa them po të ishaa unë do veprpja kshuu??..
Di me than që bota e librit asht nji thesar, e të çon në nji realitet krejt tjetër!!
??????
 

Attachments

  • 20220202_205706.jpg
    20220202_205706.jpg
    2.8 MB · Shikuar: 3
Po
Vazhdon të lexosh aty?
Tani kam nis një tjetër
Dozë e pamjaftueshme
Duket e bukur por është e pa mbaruar dhe lodhem të pres pak nga pak ?
Kështu që nisa dashuri në kthetrat e gjakëmarrjes.
 
E kam një libër që e lexoj herë pas here, është 20 vëllime, por nuk e lexoj vazhdimisht, por e lexoj vetëm kur jam i disponuar. Libri titullohet "el-Bidaje ve en-nihaje", në shqip "Fillimi dhe fundi"... shpjegon si filloi ekzistenca në këtë botë dhe si do të përfundoj gjithçka...
 
E kam një libër që e lexoj herë pas here, është 20 vëllime, por nuk e lexoj vazhdimisht, por e lexoj vetëm kur jam i disponuar. Libri titullohet "el-Bidaje ve en-nihaje", në shqip "Fillimi dhe fundi"... shpjegon si filloi ekzistenca në këtë botë dhe si do të përfundoj gjithçka...
Si filloj,?
 
Sa keq qe nuk e kam trurin translate
versioni i shkurt i përgjigjes për pyetjen tate:

Në fillim ishte Zoti dhe askush e asgjë tjetër. Pastaj ka mospajtime çka u krijua në fillim, lapsi, Froni (Arshi i Zotit), apo uji. Pastaj u krijuan shtatë pal qiej dhe shtat pal toka.. pastaj u krijuan kushtet për jetesë në Tokë. Pastaj u krijuan engjëj dhe xhinët (mes tyre ka të mirë dhe këqij, por djalli është një nga xhinët), pastaj u krijua njeriu i parë Ademi. Pas Ademit u krijua e shoqja e tij Havaja. Fillimisht jetuan në parajsë, por djalli i mashtroi që të hanin nga një pemë e ndaluar, e ky ishte momenti kur ata u nxorën nga ******* dhe filluan jetën mbi këtë Tokë. Pastaj lindën shumë fëmijë, zakonisht binjak, një djalë e një vajzë. Motër e vëlla ishin vetëm binjakët, ndaj edhe s'mund të martoheshin mes vete, por duhet të martoheshin me binjakët tjerë.... Ja kështu.
 
lexon zemra?
ma lexo timen
Unë lexoj aty ku më lënë të deportoj.
Se kështu përciptazi na lënë të gjithë, e dalim në konkluzione të gabuara.
 
versioni i shkurt i përgjigjes për pyetjen tate:

Në fillim ishte Zoti dhe askush e asgjë tjetër. Pastaj ka mospajtime çka u krijua në fillim, lapsi, Froni (Arshi i Zotit), apo uji. Pastaj u krijuan shtatë pal qiej dhe shtat pal toka.. pastaj u krijuan kushtet për jetesë në Tokë. Pastaj u krijuan engjëj dhe xhinët (mes tyre ka të mirë dhe këqij, por djalli është një nga xhinët), pastaj u krijua njeriu i parë Ademi. Pas Ademit u krijua e shoqja e tij Havaja. Fillimisht jetuan në parajsë, por djalli i mashtroi që të hanin nga një pemë e ndaluar, e ky ishte momenti kur ata u nxorën nga ******* dhe filluan jetën mbi këtë Tokë. Pastaj lindën shumë fëmijë, zakonisht binjak, një djalë e një vajzë. Motër e vëlla ishin vetëm binjakët, ndaj edhe s'mund të martoheshin mes vete, por duhet të martoheshin me binjakët tjerë.... Ja kështu.
ajo fjala me yje është p.arajsa s'di pse është fjalë e ndaluar
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.