Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A mendoni se aborti është zgjidhje?

A mendoni se aborti është zgjidhje?

  • Absolutisht kunder pasi eshte nje krim

    Votimi: 26 45.6%
  • Jam pro abortit gjate 3 muajve te pare

    Votimi: 4 7.0%
  • Jam pro abortit vetem kur rrezikohet shendeti i nenes

    Votimi: 18 31.6%
  • Jam pro abortit vetem ne raste abuzimi seksual

    Votimi: 4 7.0%
  • Jam totalisht pro abortit

    Votimi: 5 8.8%

  • Gjithsej votues
    57
Personalisht jam shum kunder abortit dhe nuk e preceptoj dot faktin t’vras nje jete femije te pafajshme.
Shpresoj tmos me ndodh kurr te vendos per dicka te tille por nese do me duhej te zgjidhja midis meje dhe ardhjes ne jete te bebit tim sigurisht qe do zgjidhja ate dhe do beja gjithcka te mundur per te lene cdo vit nga nje dhurate deri ne 18vjetor, do isha engjelli mbrojtes per te.
Ama nese ka vertet dicka kritike dhe meret nje vendim nga stafi mjeksor per te abortuar ather po,,,ndryshe kurre mbot sdo kisha pranu ta hiqja fmijen tim sidoqoft ardhja e tij/saj ne jete. Perdhunim apo cdolloj gjeje tjeter ne fund ai eshte femija im qe rritet ne barkun tim me perket mua❤️
Mos na ndodhte nje gje e tille tmarim vendime per kto gjera o zot???
 
Femrat që bëjnë abort bëjnë krim.
Me duket se nuk e ke kuptuar pergjigjen
Nese jeta e nenes rrezikohet me jet atehere duhet te behet aborti nuk po flasim ber abort me deshir se nuk e rris dote apo nuk jam e martuar apo ku di une flas per raste te vecanta .
 
Gjith je eshte jeta e nenes si parim per aq koh sa femija osht akoma embrion e ska mar format e duhura :)
Se di as si po ma shkrujn gishtat kte fjale… por jeta e gruas si primar
 
Nese eshte ne nje rrezik midis jetes se nenes apo femijes une fatkeqsisht mendoj te zgjidhet nena te jetoj sepse ajo mund ta ket perseri pas ca kohesh fatin per te ber nje beb dhe do ishte fatkeqsi per ate femij nese nena vdiste sepse do mbetej jetim,ndjes se hyra pak si pa ftuar por gjithmon kjo teme me ben te diskutoj?
Xemla ime me mendime te qarta qe atehere😍
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.