Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A mendoni se aborti është zgjidhje?

A mendoni se aborti është zgjidhje?

  • Absolutisht kunder pasi eshte nje krim

    Votimi: 26 45.6%
  • Jam pro abortit gjate 3 muajve te pare

    Votimi: 4 7.0%
  • Jam pro abortit vetem kur rrezikohet shendeti i nenes

    Votimi: 18 31.6%
  • Jam pro abortit vetem ne raste abuzimi seksual

    Votimi: 4 7.0%
  • Jam totalisht pro abortit

    Votimi: 5 8.8%

  • Gjithsej votues
    57
Asgjë nuk është 100% e saktë dhe në mjekësi.Ka pasur raste boll që kanë thënë se fëmijët janë me sindromën down dhe kur kanë lindur kanë qenë krejt normal.
Apo dhe një mikes sime që ja nxorrën me probleme në kokë.Ajo nuk e hoqi dhe kur lindi fëmija nuk kishte asnjë problem.
Është kthyer biznes dhe kjo punë
Sbesoj se ka interes dikush te sajoje nje problem ke femija, nuk fiton asgje.
 
Të njëjtën gjë më than në shqipëri për çupën kur un sapo kisha hyr në muajin e nënt
Tek s pësova gjë atëher skam me pësu më
Un për vete nuk bëra asnjë lloj analize nga kto
 
Sbesoj se ka interes dikush te sajoje nje problem ke femija, nuk fiton asgje.
Të shkosh njëherë tek pediatria dhe e sheh ca bëhet.
I nxorrën të gjithë kalamajtë me epilepsi edhe duke qenë normalë fare.
 
Të shkosh njëherë tek pediatria dhe e sheh ca bëhet.
I nxorrën të gjithë kalamajtë me epilepsi edhe duke qenë normalë fare.
Po nderron teme tani :lolx::lolx::lolx:
 
Un për vete nuk bëra asnjë lloj analize nga kto
Un i pata bër të gjitha këtej moj por duke qën se kisha mamin në shqipëri e nuk do vinte dot këtu ku jetoj kur të lindja kish dëshir të paktën ta shikonte në ekografi
E kur më tha një doktorr beni në elbasan që nuk ja shoh normal kokën çupës sa smë ra pika,fill pas kësaj më nisi në tiranë tek nën tereza e atje më than ska gjë pastaj.
Por mua ato 24 or më jan duk një jetë e tërë ferri

E kan si tip biznesi të sorollatin njerëzin andje këndej
Por kur të thon diçka të till e në fund të botës do shkosh,mjafton të vërtetosh të kundërtën
 
Un i pata bër të gjitha këtej moj por duke qën se kisha mamin në shqipëri e nuk do vinte dot këtu ku jetoj kur të lindja kish dëshir të paktën ta shikonte në ekografi
E kur më tha një doktorr beni në elbasan që nuk ja shoh normal kokën çupës sa smë ra pika,fill pas kësaj më nisi në tiranë tek nën tereza e atje më than ska gjë pastaj.
Por mua ato 24 or më jan duk një jetë e tërë ferri

E kan si tip biznesi të sorollatin njerëzin andje këndej
Por kur të thon diçka të till e në fund të botës do shkosh,mjafton të vërtetosh të kundërtën
Këta tanët të tregojnë dhe ku të shkosh moj motër.Cdo gjë e kanë kthyer biznes.Nuk mendojnë për stresin që kalon prindi
 
Un i pata bër të gjitha këtej moj por duke qën se kisha mamin në shqipëri e nuk do vinte dot këtu ku jetoj kur të lindja kish dëshir të paktën ta shikonte në ekografi
E kur më tha një doktorr beni në elbasan që nuk ja shoh normal kokën çupës sa smë ra pika,fill pas kësaj më nisi në tiranë tek nën tereza e atje më than ska gjë pastaj.
Por mua ato 24 or më jan duk një jetë e tërë ferri

E kan si tip biznesi të sorollatin njerëzin andje këndej
Por kur të thon diçka të till e në fund të botës do shkosh,mjafton të vërtetosh të kundërtën
Ben trap Paralloi :lolx::lolx:
 
Ben trap Paralloi :lolx::lolx:
Mbaj mënd vetëm emrin,mbiemri smë.kujtohet di që ka pas klinikë private
Dhe më.e forta kur e mora në telefon dhe i thash që çupa ësht shum mir përse bëni gjëra të tilla dhe stresoni njerëzinë
Ka mundësi të mos e kem par mir un tha debili se kam pas dit të ngarkuar sot ??‍♀️
 
Mbaj mënd vetëm emrin,mbiemri smë.kujtohet di që ka pas klinikë private
Dhe më.e forta kur e mora në telefon dhe i thash që çupa ësht shum mir përse bëni gjëra të tilla dhe stresoni njerëzinë
Ka mundësi të mos e kem par mir un tha debili se kam pas dit të ngarkuar sot ??‍♀️
Eshte super idiot .... ne pergithesi neper rrethe mjeket qe kane ngel jane per tja pas friken.
Dicka me ndryshe eshte Tr.
 
Un mendoj qe Po eshte zgjidhje sepse varet nga rethanat . Un nuk jam me shprehjen “beje se e rrit zoti” “ka rriskun e vet “ . Po tema me sakt do te ishte A eshte gjithmon i drejt aborti ? , ajo qe mendoj eshte qe kto nena qe abortojn “embrione “ te ulen dhe te mendojn mir para se ta bejn nje gje te till , kam degjuar shum histori apsurde se si shum vajza abortojn sepse kan primare shkollen , karrjeren etjer etjer….Dhe po i paragjykoj . Nqs me pyesni mua un zdo abortoja kurr ne cfar do lloj rethane .. vec kur e mendoj qe nje dit mund te behem nën kam nje motiv per te jetuar . Por cdo njeri ben zgjedhjet veta ne jeten e vet ✌?
 
Vendim i veshtir per tu marr varet shum nga rrethanat ne te cilat ndodh shtatzania dhe si po shkon
Por qe konsiderohet krim ne cdo lloj rasti dukeqene se po i merret jeta nje te pafajshmi edhe pse pa fillu
 
Aborti eshte krim,sidomos konviktoret sa shum raste ka qe abortojn
 
Po ka problem femra normale qe duhet bere
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.