Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Nese vendos te rrish qetesi bohu gati per lufte ?
 
Screenshot_2.png
 
Kjo bote vertet eshte e eger, por jo cdo gje dhe gjithca qe ne pamje duket "e prishur" nuk vlen.
Pasi dhe ora e prishur se paku dy here ne dite tregon kohen e sakte?
 
Ana kafshërore e njerëzve është zbutja e tyre në moshë fare të vogël identik si kafshët.
Ky veprim tek kafshët quhet Zbutje, tek njerëzit quhet Edukim.

Ilmi Rexhepi
 
Njerzit e ditur jetojne Edhe pas vdekjes Njerzit e paditur quhen te vdekur Edhe kur Jane gjalle.
 
“Jeta është një Rrasë Artistike, ngjyrat e saj janë fjalët e tua, imazhet veprat e tua, korniza oferta jote, ndërsa thelbi i saj, je vetë, ti!”

/Dr -Selman Aude/
 
Screenshot_20210830-194116_Instagram.jpg
 
kur me flet kshu me step, se jam msu me fol popullirce?

si kena me ra n’razi, kur peshku asht ne det e fterja ne zjarr ?
Dashuria dhe urrejtja e njerëzve, është një emocion që verbon nga meditimi i te vërtetes ne vetvete, njera ane!
Por dhe ana tjeter e medaljes qe te pakten ke tiganin?
Ngushellim i bukur apo jo?
 
Disa zemra janë sikur varrezat, aty i varrosin të gjitha ndjenjat e bukura
Disa zemra janë sikur fusha, çdo ditë çel nga një lule e emocioneve fisnike!

Hoxhë Bekir Halimi
 
━ Do të fitojë, ai të cilin e ushqen!

☛ Një djalë i ri shkoi te një njeri i urtë dhe i thotë: Brenda vetës kam dy ujqër që kacafyten me njëri-tjetrin; njëri më thërret drejt të mirës, ndërsa tjetri më thërret drejt të keqës..

━ Njeriu i urtë i thotë: Do të fitojë, ai të cilin e ushqen!

"E huazuar"
 
Per te gjetur gjuhen e perbashket me disa njerez, duhet te presesh gjuhen tende.
 
Dhemb pa?
Por, ma shume shpirti kur merzit njeriun qe do, e di?

Njerez jem e gabojme. Me rendesi mos t'jete e qellimshme. Per aq kohe sa ndjehesh fajtore, ndergjegja eshte e paster.
 
Kush e zgjedh gruan nga pasuria, do mbaj cantat e saj.
Kush e zgjedh nga bukuria, do mbaj celesin e prangave te saj.
Kush e zgjedh nga shpirti, do ushqej shpirtin e vet!
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.