Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si ka mundesi qe po paksohen kaq shum njerezit e sakt ?

Ahh really
Okay vella uroj te gjesh paqe
Po me veten e kam gjetur paqen. Thuaje ate qe do te nenkuptosh. Te ti mbase mendon se e dij cfar do te thoj tjtri pa e then pra je "gifted" po une smendoj kshu. Pra shpehu qart te kuptoj.
 
Po me veten e kam gjetur paqen. Thuaje ate qe do te nenkuptosh. Te ti mbase mendon se e dij cfar do te thoj tjtri pa e then pra je "gifted" po une smendoj kshu. Pra shpehu qart te kuptoj.
Jo nuk di cfare do te thuash! Por Di cfare ke ne mendje?
Je lenduar ti djali?
 
Si ku bazohem ?
Po pra, ke arritur ne perfundimin qe njerezit e sakte po pakesohen.
Ku bazohesh?
Ti flet per nje fabrike budallenjsh ne Shqiperi dhe pastaj kalon tek Tik-toku.
Tik-toku as eshte prodhim "made in Albania" dhe as mbahet gjalle nga shqipetaret.
 
Jo nuk di cfare do te thuash! Por Di cfare ke ne mendje?
Je lenduar ti djali?
Ah kto mendime te mija jan kaq komplekse sa dhe vet lodhem duke i zberthyer sa mir do ishte te dije cfar ka ne mendje.
Dhe jo nuk para lednohem un. Une lendohem neqoftse i kam ber dikujt keq pa dashur qe esht shum e rrall qe te ndodhi.
 
Po pra, ke arritur ne perfundimin qe njerezit e sakte po pakesohen.
Ku bazohesh?
Ti flet per nje fabrike budallenjsh ne Shqiperi dhe pastaj kalon tek Tik-toku.
Tik-toku as eshte prodhim "made in Albania" dhe as mbahet gjalle nga shqipetaret.
Ca ngatron o mik. Une thash sikur pra figurative po te kishte fabrik budallenjsh me vertet do ishte haq e madhe sa fabrike e bencit ne Munich. Dhe kush tha qe po mbahet gjall tik toku nga Shqiptaret. Ajo qe kam then un eshte shum larg nga ajo qe ke kuptuar ti.
 
Ca ngatron o mik. Une thash sikur pra figurative po te kishte fabrik budallenjsh me vertet do ishte haq e madhe sa fabrike e bencit ne Munich. Dhe kush tha qe po mbahet gjall tik toku nga Shqiptaret. Ajo qe kam then un eshte shum larg nga ajo qe ke kuptuar ti.
Aha ok tani e pashe. Ke mendime sh komplekse sa as vete si kupton ?
Good luck!
 
Aha ok tani e pashe. Ke mendime sh komplekse sa as vete si kupton ?
Good luck!
Te kam shkruajtur tek nje tem tjeter mundou ta lexosh dhe me pak ironi se po te flas drejt skam nevoj te marr kthesa.
 
Ah kto mendime te mija jan kaq komplekse sa dhe vet lodhem duke i zberthyer sa mir do ishte te dije cfar ka ne mendje.
Dhe jo nuk para lednohem un. Une lendohem neqoftse i kam ber dikujt keq pa dashur qe esht shum e rrall qe te ndodhi.
Po ti qenke djal i mire ore
Ske faj qe nuk e gjen veten ne kete shoqeri! Ti lendohesh nese lendon dike qofte dhe pa dashje! Imagjino pak nje pjese e mire e shoqerise e kane satisfaction to hurt other people?
Bote e pa drejte what can I say
 
Eshte e veshtire pasi fatkeqsisht njerzit e konceptojn gabim diturin: Dituria eshte dhe duhet te jete shperndarja e dijes me te paditurin pavarsisht se perfundimi eshte krejt tjeter,une di ndersa ti jo dhe kete ta ve ne dukje me se miri......
-Ne Alb nuk ka fabrik budallenjesh perkundrazi,eshte rrace mjaft e zgjuar thjesht zgjuarsin e shperdorojn me faktor boshe....
-Te gjithe mund ti mendojm fjalet para se ti shprehim por kjo nuk do te thote se ne momentin qe flasim themi fjalet e duhura,dhe ti nuk mund te jesh i sigurt se kur flet thua gjen e sakt.
-Dhe sic e the dhe me larte THEM ME VETE..... Dmth tema eshte te veprosh per te bere ndryshimin jo te flasesh me vete,duhet te analizosh veprat e tua dhe te pyesesh veten se cfare i ofron ti shoqeris qe te rrethon? Ti si brez i ri cfare ben per te bere ndryshimin??

Teme interesante,urime.
Me doli nga mendja doja qe mbrem te pergjigjesha.
Une shoqeris nuk i ofroj shum gjera as un nuk jam shembulli perfekt i shoqeris. Po te pakten nuk flas percart ose ti bej dikujt keq nuk perfshihem ne shoqeri toksike ku mungon produktiviteti. E vetja gje qe them se mund ti ofroj eshte se kur shikoj dike qe do te mesoj dicka dhe un kam informacion i jap doren dhe e ndihmoj.
 
Me doli nga mendja doja qe mbrem te pergjigjesha.
Une shoqeris nuk i ofroj shum gjera as un nuk jam shembulli perfekt i shoqeris. Po te pakten flas percart ose ti bej dikujt keq nuk perfshihem ne shoqeri toksike ku mungon produktiviteti. E vetja gje qe them se mund ti ofroj eshte se kur shikoj dike qe do te mesoj dicka dhe un kam informacion i jap doren dhe e ndihmoj.
Po un sot ne megjes ta shkruajta ??
 
Me doli nga mendja doja qe mbrem te pergjigjesha.
Une shoqeris nuk i ofroj shum gjera as un nuk jam shembulli perfekt i shoqeris. Po te pakten nuk flas percart ose ti bej dikujt keq nuk perfshihem ne shoqeri toksike ku mungon produktiviteti. E vetja gje qe them se mund ti ofroj eshte se kur shikoj dike qe do te mesoj dicka dhe un kam informacion i jap doren dhe e ndihmoj.
Me pelqeu pergjigjia jote ??
 
Si jane statistikat sa jane tmire sa jan jo te mire ?
 
Tema me duket me shume bullizim i shoqerise shqiptare,ne nje bote te lire cdo kush mund ta shprehi veten e vet si ti doje qefi e jo ta bllokoje sedra ca mendojne te tjeret
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.