Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shazam me super funksion të ri – si mund ta aktivizoni

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
31,428
1707517242814.png

Shazam ka një funksion të dobishëm, është i lehtë për t’u aktivizuar dhe ndihmon shumë.

Aplikacioni Shazam ua ka “lehtësuar jetën” shumë njerëzve, duke e bërë gjetjen e ndonjë kënge shumë më shpejt. Megjithatë, është ende në zhvillim, kështu që Shazam mori një përmirësim të dobishëm këto ditë.


Deri më tani, ju nuk mund të përdorni Shazam për të gjetur një këngë që keni luajtur në kufje, ajo duhej të vinte nga “jashtë”, që aplikacioni ta “dëgjonte” dhe më pas të gjente se çfarë ishte.

Nëse keni versionin më të fundit të aplikacionit Shazam, ose nëse keni një iPhone me iOS 17.3, tani mund të gjeni një këngë që ju pëlqen dhe e keni dëgjuar kur mbani kufje.

Ja se si ta aktivizoni atë opsion.

*Për përdoruesit e iOS, duhet të shkoni te Settings > Control Center dhe më pas të shtoni Music Recognition.

* Për Android, gjithçka duhet të jetë e paravendosur, kështu që thjesht zgjidhni opsionin Tap to Shazam kur rrëshqitni nga lart ekranin. Nëse nuk e keni këtë opsion, thjesht shkoni te Shazam > Seting dhe e aktivizoni atë. /Telegrafi/
 
Dmth gjen nje kenge qe po e degjoni nga ndonje radio se ato ne play-lista jane me emra, ske nevoje ti kerkosh me shazam?!
 
Dmth gjen nje kenge qe po e degjoni nga ndonje radio se ato ne play-lista jane me emra, ske nevoje ti kerkosh me shazam?!
Edhe ato qe i ndegjon ta zeme ne disco, ne kafene, ske pse pyet askend cila kenge eshte xD
Madje edhe disa nga backgroundet ne filma, video tndryshme.
 
Edhe ato qe i ndegjon ta zeme ne disco, ne kafene, ske pse pyet askend cila kenge eshte xD
Madje edhe disa nga backgroundet ne filma, video tndryshme.
Nuk me kuptove, nese me pare merrte vetem audion nga jashte, tani merr edhe ate qe degjon ne kufie, a po?
 
Nuk me kuptove, nese me pare merrte vetem audion nga jashte, tani merr edhe ate qe degjon ne kufie, a po?
Po, pikerisht.
 
Po, pikerisht.
Po pra, nese ne kufie jemi duke degjuar po them kot, nga nje playliste e jone apo youtube apo ku di une se cfare, skemi nevoje per shazam pasi e kemi aty emrin e artistit dhe titullin e kenges.
Pra vlen vetem per pjesen nese jemi duke degjuar me kufie nga nje stream apo radio ne Mhz, vetem ne kto raste na hyn ne pune ky opsion.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.