Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Sa i gjatë është harrimi.....

Varet nga lidhja qe ka qene por dashuria e forte dashuria me ndjenja marrendese dhe e bukur jo ajo nuk harrohet asnjehere
Nqs do kishte diçka te tille ateher sdo ishte e nevojshme per tu harruar, thjesht do vazhdonte.
 
Nqs do kishte diçka te tille ateher sdo ishte e nevojshme per tu harruar, thjesht do vazhdonte.

Per shume arsye e ndodhin ndarjet keshtu qe nuk harrohen
 
Besoj se autori me "harres" nuk ka pasur ndermend qe ne mos ta kujtojme me ate, pra kuptimin e drejt per drejt te fjales harres por ne kuptimin qe ta lem pas ate cfare ka ngjare. Te shkeputemi nga ajo e kaluar sepse ngjarjet ne jete nuk harrohen asnjeher.
 
Nuk ka harrim edhe per nje çast, qe ke jetuar me zemer?
 
Last edited:
“Sa e shkurtër dashuria, sa i gjatë harrimi” - Pablo Neruda

A harrohet dashuria? Nëse po, sa është i gjatë harrimi?

Në rastet kur e merr me vete deri në frymën e fundit, harrimi është i pamundshëm. Është kjo përgjegja? I pamundshëm? Edhe atëherë kur takon dashuri më të madhe se ajo që nuk e harron dot!


Për vete, as nuk kam provuar ta harroj. E kam fshehur në vend të sigurtë, për t’a kujtuar me buzëqeshje në fytyrë.

Pra, tema e diskutimit dhe analizës:
Sa është i gjatë harrimi për ju?

p.s. nëse ka temë të njëjtë, fshijeni ose bashkangjiteni.
Un mendoj se Dashuria nuk harrohet asnjihere:
Qofte edhe nese ka qen lidhje afatshkurter,ama nuk harrohet.
Dashuria eshte dicka qe e ke perjetuar,eshte pjese e jetes.
 
Ka njerëz që duan ta harrojnë sa më shpejt
Mund të ketë qenë një makth ajo lidhje
Harresa varet nga lloji i dashurisë☺
 
Harrimi ...vetem kur do ti e harron cdo gje eshte ne trurin e shpirtin tone
 
shumeee, ja une mbaj mend para 30 vitesh kam godit nje here gishtin e vogel te cepi deres dhe nuk e kam harruar edhe sit ?
 
Dashuria nuk harrohet kurre.Pavaresisht gjithckaje gjithmone do jete e strukur ne nje cep te zemres.Sapo ti mendon se e harrove del dicka qe ta kujton,nj kenge,nje vend ku ke ndejtur,nje fjale...E sa her qe e kujton ne menyre te pa vetdijshme nje buzeqeshje te del pa kontrolluar e thua me vete,Zot...bej qe te jete mire?
 
Per njerez qe se meritojn eshte shum i shkurter ! Per te tjeret jo shum i gjate !
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.