Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Revolucioni/ Kovac e do Bayern-in e tij të personalizuar

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608
trjneri-i-bayern-401x241.jpg
Bayern Munchen po kthehet në një kantier ndërtimi. Qëllimi është që të duket më i ri. Trajneri Niko Kovac nuk ka ndërmend të humbë kohë, përkundrazi. Ai kërkon që të ndërtojë një skuadër të fortë, të aftë për të luftuar në tri fronte në sezonin e ardhshëm. Bavarezëve u mungon finalja në Ligën e Kampioneve dhe Kovac ka nisur nga puna që të ndërkohë ekipin cilësor që do bëjë të mundur arritjen e suksesit.

Pritet që nga skuadra të largohet Jerome Boateng, i cili ka qenë protagonist në 6 titujt kampion të fituar radhazi. Mbrojtësi 29 vjeçar ka nevojë për stimujt të rinj. E njëjta gjë edhe për Robert Lewandowski-n. Ai nuk mund të mbahet me një ofertë prej 100 milionë eurosh. Por ka futbollistë të tjerë të cilët po mendojnë të ikin.

bayerni-401x236.jpg
Më se i mundshëm është edhe largimi i Arturo Vidal-it, të cilit kontrata i mbaron në 2019-ën. Me ardhjen e Goretzka-s, hapësira për të do të jetë më e paktë. Zërat janë shtuar për rikthimin tij në Serie A, ku Napoli i Carlo Ancelotti-t e kërkon. Por edhe te Juvja do të dëshironin ta shikonin kilianin me fanellën bardhezi.

Me ardhjen e Kovac, te Bayern tani synojnë që për sezonin e ardhshëm të kenë një ekip më të vogël, por më cilësor se ai si i sezonit që sapo u mbyll.

Për këtë arsye, do të ketë shitje. Edhe Thiago Alcantara nuk po vlerësohet më si më parë, kjo si pasojë e paraqitjeve të tij. Në Barcelonë po mendojnë rikthimin e mesfushorit. Gati i sigurt largimi i Bernat, të cilit i përfundon kontrata në 2019.
bayern-kassai-401x240.jpg


Këto largime do t’i japin mundësi bavarezëve të grumbullojnë para e t’i investojnë ato për të tjerë emra. Sipas “L’Equipe”, Kovac vlerëson së tepërmi lojtarin e Lionit, Fekir, dhe pritet që të bëjë një foertë shumë shpejt./lajmifundit.al
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.