Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Receta e thjeshtë e akullores së shtëpisë me tre shije të ndryshme

Hera

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
46,714

Receta e thjeshtë e akullores së shtëpisë me tre shije të ndryshme​




owzd8owyk7kg5qb8k6ma-750x500-1.jpg



Akullorja e shtëpisë është padyshin një ëmbëlsirë fantastike, veçanërisht në këto ditë përvëluese vere.

Aspak e mundimshme, kërkon pak përbërës dhe të mrekullon me shijen e saj fantastike.
Ju mund ta konsumoni në çdo kohë të ditës, ajo do t’ju freskojë dhe ëmbëlsojë menjëherë mendjen edhe shpirtin.

AgroWeb.org ju njeh më poshtë me mënyrë e përgatitjes së akullores në shtëpi me shije të ndryshme, pa pasur nevojën e një makinerie.

Përbërësit
500 ml krem pana
350 g qumësht të kondensuar
Copa çokollate
1lgj kafe pluhur e tretshme
1lgj krem lajthie

Përgatitja
Hidhni në një enë kremin pana dhe përpunojeni me një mikser dore derisa kremi të fryhet dhe të jetë i butë.
Më pas shtoni qumështin e kondesuar dhe përpunojeni sërisht derisa përbërësit të bashkohen plotësisht.
Ndani masën në tre tasa dhe shtoni në njërën copat e çokollatës, tek tjetra kafenë dhe tek e fundit kremin e lajthisë.

Lërini në frigorifer për të paktën 3/4 orë.

Shërbejeni akulloren e ftohtë në një kaush ose në një gotë./AgroWeb



Top Channel
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.