Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Qëndroni pranë personave që e vlerësojnë lirinë tuaj dhe ju vlerësojnë për atë që jeni”

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

“Qëndroni pranë personave që e vlerësojnë lirinë tuaj dhe ju vlerësojnë për atë që jeni”​




“E pashë veten në pasqyrë dhe thashë: “Po sa i bukur barku që kam vendosur. Është kaq i bukur trupi i një femre”. Bëra një foto dhe e publikova në rrjetet sociale, por ç’të shihja. Komente negative nga çdo anë. Është e trishtë që pjesa më e madhe e komenteve negative, vijnë nga femrat. Shumica madje pyesnin: “Burri yt është ai që të lejon të postosh foto të tilla?”. Sikur burri im të ishte ai që do të vendoste për trupin tim dhe për linjat e mia.
Është e trishtë, sidomos kur kjo gjë vjen nga femrat, të mendohet se duhet të jetë bashkëshorti ai që të vendosë për gjërat që gruaja e tij duhet të postojë në rrjetet sociale. Vajza, jemi në vitin 2022 dhe jemi ne ato që zgjedhim se me kë duam të qëndrojmë. Qëndroni pranë personave që e vlerësojnë lirinë tuaj dhe ju vlerësojnë për atë që jeni”. – Chiara Ferragni

Ky është një nga problemet më të shpeshta, sidomos në shoqërinë tonë. Ende ekziston ai koncepti konservativ që në një lidhje, apo në fejesë (sigurisht dhe në martesë), të shkëmbehen adresat e rrjeteve sociale, a thua se tradhëtia ndodh vetëm përmes rrjeteve sociale. Mbi të gjitha, ende ekziston koncepti që të jetë bashkëshorti ai që të vendosë se çfarë duhet të shpërndajë gruaja e tij në facebook, apo instagram. Këto janë mendime jashtëzakonisht të gabuara, pasi kohët kanë ndryshuar dhe secili nga të dy personat e një çifti, ka të drejtë të postojë çfarë të dojë. Nuk jemi në kohën e diktaturës, kur shoqëria ishte patriarkale dhe i zoti i shtëpisë kontrollonte gjithçka. Fatmirësisht, jemi në një kohë lirie si për femrat, dhe për meshkujt, ndaj secili ka të drejtë të bëjë çfarë të dojë, sigurisht pa e lënduar personin tjetër në çift.

Bota.al
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.