Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Perse po ikin Shqiptaret?

Nina

Futura
Princeshë
Regjistruar më
Jan 7, 2024
Mesazhe
5,941
Shqiperia ka nje numer shume te larte emigrancioni...

si mendoni ja vlen te largohesh apo te rrish ?
 
Nese i referohem titullit edhe pse po ikin?
Arsyet jan nga me te ndryshmet por primarja eshte mosvlersimi dhe mos pershtatja me kete realitet,ku minimalisht nuk vlersohet kurre puna dhe mundi i cdo qytetari te thjesht.
 
Ne shqiperi nuk mendoj qe ka nje te ardhme te mire, ne shqiperi cdo gje esht me e shtrejt se ne vendet tjera. Nuk ka asnje ndihme nga shteti e tj etj gjera plot qe te bejn te ikesh nga aty!
Me thoni nese e kam gabim.
 
Ne shqiperi nuk mendoj qe ka nje te ardhme te mire, ne shqiperi cdo gje esht me e shtrejt se ne vendet tjera. Nuk ka asnje ndihme nga shteti e tj etj gjera plot qe te bejn te ikesh nga aty!
Me thoni nese e kam gabim.
Edhe ne vende te tjera nuk eshte me si me pare ama , sdi ku te shkoje njeriu shkrete.
 
Edhe ne vende te tjera nuk eshte me si me pare ama , sdi ku te shkoje njeriu shkrete.
UNe e di qe esht veshtire kudo, por tani te shohesh cmimet ne shqiperi habitesh. Ne krasim me rrogen e kam fjalen une!
 
UNe e di qe esht veshtire kudo, por tani te shohesh cmimet ne shqiperi habitesh. Ne krasim me rrogen e kam fjalen une!
cmimet e larta se i rrisin vleren lekut ne menyra fallco , me pastrim parash
ka dhe shume nivele ekstreme pasurie dhe varferie
 
cmimet e larta se i rrisin vleren lekut ne menyra fallco , me pastrim parash
ka dhe shume nivele ekstreme pasurie dhe varferie
Nuk ja vlen te kthehesh ne ate vend, ket mendim kam une.
 
Une nuk jam nje nga ata persona qe them "jam krenar qe jam shqiptar" le tme shajn sa te duan.
ne qe po jetojme ne sundimin racist te grekeve dhe europianeve te tjere jemime shqiptare se ata qe jetojne aty . nese jam gabim me korrigjoni
 
ne qe po jetojme ne sundimin racist te grekeve dhe europianeve te tjere jemime shqiptare se ata qe jetojne aty . nese jam gabim me korrigjoni
Ne vallaj komshi jemi te huaj gjithandej e kshu do mbetemi.
 
Shqiptaret ikin, degdisen ane e kend botes per te kerkuar e ndertuar nje jete- te ardhme me te mire! Si pasoje e politikberjes nga njerez pa synim te zhvillimit dhe avancimin te nje ekonomie te mire! Vendet e zhvilluara evropiane ndoshta ofroje nje te ardhne te mire ekonomike por nderthurja familjare mbetet per tu meshirur!
 
Per nje jet me te mire agapi, lakmojne parate dhe mendojne se diku tjeter eshte jeta me e mire nga aty ku ndodhen besoj une☺️
Ska te bej me lakmi por me vlersim,te siguroj qe un ketu marre aq leke sa ne nje vend tjeter nuk do mundesha ti merrja por ne fund te dites nuk e ndjej as vlersimin qe meritoj por as permbushjen time personale dhe kenaqesin e te qenurit ne vendin tim.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.