Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Paraja dhe Puna/ Si do të jetë ky muaj për ju sipas parashikimit të yjeve

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,981
Dashi
Puna dhe Paraja: Mërkuri do të kontrollojë aftësitë tuaja të komunikimit dhe teknologjisë këtë muaj. Këtë muaj, ekziston një shans i mirë që ju të merrni një punë joshëse ose të merrni një klient interesant. Hëna do t’ju japë një sasi të madhe energjie që mund të vendosni në punën tuaj. Kjo do të vlerësohet jo vetëm nga kolegët, por edhe nga mbikëqyrësi juaj.

Demi
Puna dhe Paraja: Do të ndesheni me thirrje telefonike të bezdisshme këtë muaj. Nëse nuk mund të mbani më ritmin e punës, është koha më e mire për të marrë frymë dhe përkushtuar. Mbani në mend se pushimi është jashtëzakonisht i rëndësishëm për ju që të vazhdoni të punoni. Bëni një pushim, edhe një ditë shkoni në vendet që doni. Shmangni mosmarrëveshjet me kolegët gjatë këtij muaji. Lërini ata të zgjidhin punet e tyre pa ju. Nëse ata kanë një problem me ju, mos u shqetësoni, është problemi i tyre dhe jo i juaji.

Binjakët
Puna dhe Paraja: Nëse keni punuar më shumë gjatë muajve të fundit, është koha për të renditur dokumentet dhe për të pastruar. Edhe nëse nuk jeni një tifoz i vërtetë i rendit, askush tjetër nuk do të trajtojë postën tuaj për ju. Nëse keni shtyrë një postë elektronike për një kohë të gjatë, është koha t’i përgjigjeni këtyre mesazheve.. Paraqisni idetë tuaja drejtpërdrejt shefit tuaj, por kujdes dhe mendoni mirë për prezantimin tuaj dhe mënyrën e komunikimit në mënyrë që të mos ndiheni në siklet. Mos i mbivlerësoni aftësitë tuaja.

Gaforrja
Puna dhe Paraja: Këtë muaj, ju do të shihni mundësi të reja për të pasur sukses në fushën tuaj të punës. Kini kujdes, dhe nëse keni një ide të mirë, mos i tregoni askujt. Do të vijë koha kur ju mund të paraqisni idetë tuaja të shkëlqyera. Nëse kolegët po ju ftojnë për një pije ose aheng gjatë këtij muaji, mos i refuzoni ftesat e tyre. Kjo do të nxisë marrëdhëniet e ndërsjella dhe mbase do të mësoni për një mundësi të re pune.

Luani
Puna dhe Paraja: Nën ndikimin e Marsit, do të ndiheni më shumë në punë dhe nëse ky ritëm vazhdon, do të jeni në gjendje të bëni oferta për disa përfitime shtesë. Merrni një vështrim mbi punën tuaj dhe përpiquni të sillni disa ide për përmirësim. Nëse kolegët ju kërkojnë qëndrimin tuaj ndaj një problemi, përpiquni të jeni neutral dhe mos mbani anen e askujt.

Virgjëresha
Puna dhe Paraja: Këtë muaj, ju do të shihni mundësi të reja për të pasur sukses në fushën tuaj të punës. Kini kujdes, sidoqoftë, ndaj jo armiqve dhe nëse keni një ide të mirë, mos i tregoni askujt. Do të vijë koha kur ju mund të paraqisni idetë tuaja të shkëlqyera. Kolegët tuaj nuk janë aq të sinqertë me ju siç mendoni. Përqendrohuni tek vetja juaj dhe ndaloni të shqetësoheni për privatësinë në punë.


Peshorja
Puna dhe Paraja: Mos u shqetësoni për ndonjë trazirë në karrierë. Nëse mendoni se kompania për të cilën po punoni po pengohet, me siguri nuk jeni larg të vërtetës. Këtë muaj, do të ndikoheni nga Hëna e plotë dhe nën ndikimin e saj mund të vendosni më së miri se ku do të shkojë karriera juaj. Eshtë koha për të ndjekur mësimin dhe vetë-zhvillimin. Në punë, kini kujdes nga një prej kolegëve tuaj që nuk ju uron suksesin tuaj dhe ju ka zili. Mund të ndodhë që ata duan të ju dëmtojnë.


Akrepi
Puna dhe Paraja: Do të ndesheni me thirrje telefonike të bezdisshme këtë muaj. Nëse nuk mund të mbani më ritmin e punës, është koha më e mire për të marrë frymë dhe përkushtuar. Mbani në mend se pushimi është jashtëzakonisht i rëndësishëm për ju që të vazhdoni të punoni. Bëni një pushim, edhe një ditë, dhe shkoni në vendet që doni. Gjatë këtij muaji, ju mund të jeni iniciatori i një takimi pune me kolegët për të rifreskuar marrëdhëniet tuaja të punës. Kujdes, nga dikush që nuk ju do shumë.

Shigjetari
Puna dhe Paraja: Ju keni vendosur më shumë energji për të punuar kohët e fundit sesa në periudhën e mëparshme. Sidoqoftë, jini të kujdesshëm për të menaxhuar dhe ruajtur këtë ritëm në punë. Në gjysmën e dytë të muajit, do të keni mundësinë të tregoni cilësinë dhe udhëheqjen tuaj. Shfrytëzojeni këtë shans.

Bricjapi

Puna dhe Paraja: Këtë muaj ju duhet të tërhiqeni nga kërkesat tuaja në punë. Mos mbaj më shumë mbi supe sesa mundesh. Mund të ndodhë që të mërziteni nga një punë e cila më pas do t’ju kthehet prapa dhe nuk do të keni kohë për të kryer detyrat tuaja. Jo të gjithë kolegët tuaj janë miqtë tuaj pasi prezantojnë veten. Kujdes nga njerëzit me qëllim të keq në rrethin tuaj që nuk dëshirojnë suksesin tuaj.

Ujori
Puna dhe Paraja: Kujdes nga komunikimet në internet këtë muaj. Nëse nuk i përgjigjeni si duhet një email të rëndësishëm, mund të paguani për të. Gjithashtu, mos vendosni asnjë foto pune në rrjetet sociale. Shikoni punën tuaj. Edhe pse disa prej tyre mund të duken si miqtë tuaj, nuk është kështu. Ju mund të jeni një person shumë i besueshëm, por mos diskutoni për privatësinë tuaj në punë këtë muaj.

Peshqit
Puna dhe Paraja: Këtë muaj, përpiquni të përqendroheni në përmirësimin e gjuhëve tuaja të huaja dhe të mësoni për metodat e të mësuarit që mund t’ju çojnë shumë më tej. Mos jini pasiv dhe gjeni punë të përshtatshme në zonën tuaj. Familja ose miqtë tuaj sigurisht që do t’ju japin këshilla të mira në këtë fushë. Nëse vazhdoni të diskutoni për jetën tuaj private me kolegët tuaj, mos u habitni që i gjithë vendi juaj i punës është i vetëdijshëm për çdo hap që bëni./ CNA.al
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.