Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ja çfarë i bën hudhra vaginës tuaj

Vinjol

Larguar...... ne nji tjeter..... Dimension.......
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 19, 2020
Mesazhe
3,767
3-12.jpg

Infeksionet vaginale janë një nga problemet më të zakonshme që prekin femrat.
Duhet të keni parasysh që nëse nuk i trajtoni në kohë, ato mund të përkeqësojnë gjendjen tuaj shëndetësore në atë pikë sa mund të lipset një ndërhyrje e specializuar kirurgjikale.
Ndër infeksionet më të rrezikshme përmendim infeksionin vaginal Maja që shkaktohet nga kërpudha bakteriale Candida. Ky bakter shumohet në paretet e brendshme të vaginës si pasojë e ndryshimeve hormonale dhe mungesës së kujdesit personal.
Pehashi i vaginës ndryshon vlerat e tij normale të cilat janë më acide se kurrë. Si rrjedhojë do të keni sekrecione vaginale më ngjyrë të verdhë dhe erë të rëndë, djegie gjatë urinimit apo penetrimit seksual, si dhe kruajtje të vazhdueshme.
Living ju njeh me një kurë shumë të thjeshtë ku përbërësi kryesor është hudhra. Merrni një ose dy thelpinj hudhër dhe qërojini, mbështillini me një fashë dhe futini në vaginë për 8 orë, aq sa do të jetë koha e fjetjes.
Hudhra shquhet për aftësitë e saj anti-bakteriale dhe anti-inflamatore që e shndërrojnë në një ilaç të mrekullueshëm natyral. Ajo do të arrijë të përthitë infeksionin dhe të parandalojë kruajtjen e sekrecionet e shpeshta.
Ky trajtim duhet përdorur tri netë rresht. Në mëngjes mundohuni të tërhiqni hudhrën njëlloj siç do të bënit me një tampon. Nëse ju bezdis aroma e vaginës suaj mund të bëni shpëlarje me ujë me kamomil.
 
Ahahahahahahhahahaahhahahahaha o joli o gjinekolog ?puna me e shemtuar ne univers ?????
 
Ahahahahahahhahahaahhahahahaha o joli o gjinekolog ?puna me e shemtuar ne univers ?????
Drejte e ke nga 1 ane se era Shu*** te vjen :p po vendos dorashkat kur aplikon mbi pacient
 
Drejte e ke nga 1 ane se era Shu*** te vjen :p po vendos dorashkat kur aplikon mbi pacient
Ka qe u vjen edhe er e mire o joli po cso mengjes ate pamje para syve mah ? unese bej dot si pune
 
Joli ske par ca i ben preshi ti ??????
 
Nuk duhet bere shaka me keto tema. Neve nuk dime shume gjera, por eshte mire te lexojme dhe te mesojme. Pjesa vaginale tek femra eshte pjesa me delikate dhe qe mer me shpejt infeksion.
Duhet te beni shume kujdes!! ?
 
Joli ske par ca i ben preshi ti ??????

eshte e vertete kjo per hudren qe i lufton bakteret dhe infeksionin


@NOUR ta kam seriozisht kete qe te shkruaj per femrat mos harro qe dhe per Lamjen eshte e mire hudra...... Si ta them me sakte per ata krimbat e bardhe qe mblidhen rreth Anusit e shkaktojne kruarje te madhe te BY... kur levizin
Mjafton te fusesh 1 thelb HUder Ne By,,, e te nesermen je Ok
Ska me kruarje :D:D:D

Hudren e nxjerr me jashtqitje
mos ler nam te futesh duart per ta nxjerre :D :D :D :D
 
eshte e vertete kjo per hudren qe i lufton bakteret dhe infeksionin


@NOUR ta kam seriozisht kete qe te shkruaj per femrat mos harro qe dhe per Lamjen eshte e mire hudra...... Si ta them me sakte per ata krimbat e bardhe qe mblidhen rreth Anusit e shkaktojne kruarje te madhe te BY... kur levizin
Mjafton te fusesh 1 thelb HUder Ne By,,, e te nesermen je Ok
Ska me kruarje :D:D:D

Hudren e nxjerr me jashtqitje
mos ler nam te futesh duart per ta nxjerre :D :D :D :D
E di la edhe preshi eshte sh i mire shiko kontrollo ??
 
Une jam ajo qe disa gjera i mar shume seriozisht. ?
Kam shum kujdes tek kjo pjese. Di shume por lexoj akoma me shume.
Ju ka krijuar Zoti aq perfekte sa jeni mrekullia e kesaj bote
Di shume?? me vjen mire
lexon akoma me shume ?? shume mire e ben
kujdesi per veten se neser do te jesh nji nene
 
O molomen ka disa perbers njesoj me hudhren ?
Ka nuk i perjashtoj
po sa te lyesh vrymen e B....
2 a 3 here ne dite me krem per nja 1 jave e kruarja vazhdon
e ke me mire kte menyre qe te thashe une
 
74702
@NOUR


A mund te sherohen hemoroidet pa operacion ?
Po, Hemoroidet mund te sherohen pa nderhyrje kirurgjikale.
Sa duhet ta perdor kete ilac per hemoroidet?
Brenda dy javesh do te keni rezultate te dukshme
Mund ta perdorini deri sa te jeni sheruar plotesisht
 
View attachment 74702
@NOUR


A mund te sherohen hemoroidet pa operacion ?
Po, Hemoroidet mund te sherohen pa nderhyrje kirurgjikale.
Sa duhet ta perdor kete ilac per hemoroidet?
Brenda dy javesh do te keni rezultate te dukshme
Mund ta perdorini deri sa te jeni sheruar plotesisht
Shyqyr zotit e kam bycen ne forem ?kete ua keshilloj ktyre te tjerve qe jan pa qef
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.