Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Horoskopi i Shëndetit Për vitin: 2022

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Horoskopi i Shëndetit​

Për vitin: 2022​


Dashi​


Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill​

Ky vit do të jetë i përzier për shëndetin. Do të jeni pak të shqetësuar për këtë, për shkak të së cilës do të keni probleme të vogla shëndetësore si presioni i gjakut dhe ftohja. Por nuk ka nevojë për panik, së shpejti gjithçka do të jetë mirë. Këtë vit duhet të reduktoni ushqimin e jashtëm, për shkak të të cilit shëndeti juaj do të përkeqësohet. Bëni aktivitete fizike çdo ditë si vrapimi, stërvitja, pjesëmarrja në sport, meditimi, hani ushqim të shëndetshëm, i cili do t'ju mbajë të shëndetshëm. Nëse keni dhimbje shpine dhe probleme me dhëmbët, atëherë merreni seriozisht. Mos jini të pakujdesshëm në këtë çështje.

Demi​


Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj​

Ky vit do të jetë i përzier për ju në çështjet që lidhen me shëndetin. Duhet të jeni të kujdesshëm ndaj çdo problemi kronik shëndetësor si dhimbje në gjunjë, dhimbje barku etj. Këtë vit nuk duhet të jeni shumë të pakujdesshëm, përndryshe, shëndeti juaj mund të përkeqësohet dhe gjithashtu do të zemëroheni më shumë, për shkak të së cilës mund të ketë pengesa. në punën tuaj. Shmangni ngrënien e ushqimeve të shpejta, ushqimet me yndyrë të tepërt, si dhe vazhdoni të bëni kontrolle në lidhje me shëndetin herë pas here.

Binjakët​


Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor​

Këtë vit duhet të keni kujdes për shëndetin tuaj. Zemërimi juaj do të rritet, për shkak të të cilit mund të keni probleme si tensioni i lartë, dhimbje koke, të cilat do t'ju prishin punën. Kujdesuni veçanërisht për shëndetin e të moshuarve të shtëpisë tuaj, në mënyrë që të mos keni probleme. Për të gjetur zgjidhje që lidhen me shëndetin tuaj, duhet të bëni rregullisht meditim, t'i kushtoni vëmendje të veçantë ushqimit dhe pastërtisë së mjedisit tuaj. Adhuroni që keni shëndet të mirë dhe dhuroni diçka për ju.




Gaforrja​


Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik​

Duhet të tregoheni pak të kujdesshëm këtë vit për sa i përket shëndetit. Do të ketë ulje-ngritje në shëndet për rreth katër muajt e parë. Një pakujdesi e vogël mund t'ju shkaktojë telashe. Shmangni ngritjen e rëndë. Për të shmangur problemet me stomakun, duhet t'i kushtoni vëmendje të veçantë dietës suaj. Mbani nën kontroll edhe peshën tuaj. Krahas shëndetit, kujdesuni plotësisht për pastërtinë dhe mbi të gjitha kujdesuni për shëndetin e mendjes tuaj. Mbajtja e mendjes tuaj të lumtur duhet të jetë vendimi juaj i Vitit të Ri këtë vit.

Luani​


Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht​

Ky vit do të jetë i mirë për ju për sa i përket shëndetit. Por për shkak të presionit të lartë të punës, këtë vit do të ndiheni paksa të hutuar. Krahas punës kujdesuni edhe për pushimin, këtë vit do të jetë mirë nëse ecni në harmoni mes jetës personale dhe asaj të biznesit. Mund të ketë disa probleme të vogla shëndetësore, ndaj shmangni ngrënien jashtë në punë. Ata që janë obezë mund të përballen me probleme që lidhen me letargjinë.

Virgjëresha​


Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator​

Duhet të jeni të kujdesshëm në çështjet që lidhen me shëndetin këtë vit. Probleme si dhimbja e shpatullave, nyjeve. Mund t'ju shqetësojnë këtë vit. Njerëzit që kanë probleme të lidhura me diabetin duhet të kujdesen për shëndetin e tyre. Por mos u shqetësoni, gjithçka do të jetë mirë me kalimin e kohës. Pini perime dhe lëngje të freskëta për të mbajtur shëndetin tuaj të shëndetshëm. Do të ishte e përshtatshme të hiqni dorë nga dembelizmi dhe të ndryshoni rutinën tuaj. Ecni pak çdo ditë. Ky vit është i veçantë nga pikëpamja që nëse bëni ndonjë përpjekje këtë vit, atëherë do të korrigjohen vitet tuaja të përkeqësimit të shëndetit.



Peshorja​


Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor​

Në këtë vit të ri, duhet të keni pak kujdes për shëndetin tuaj. Duhet t'i kushtoni pak vëmendje shëndetit tuaj. Puna e tepërt do t'ju prishë shëndetin, do të keni probleme me stomakun, pesha juaj mund të rritet, do të ketë probleme me kolesterolin, për të shmangur të cilin do të duhet të reduktoni ushqimin e skuqur jashtë. Çdo problem shëndetësor që vazhdon për një kohë të gjatë do të trajtohet nga një mjek i mirë.

Akrepi​


Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor​

Ky vit do të jetë normal për ju për sa i përket shëndetit. Mund të keni ndonjë problem të vogël shëndetësor. Nëse partnerja e jetës është shtatzënë, atëherë kontrollojeni gjithmonë, në mënyrë që shëndeti i saj të mbetet mirë. Për të kapërcyer problemet që lidhen me shëndetin tuaj, kujdesuni për dietën tuaj, qëndroni larg gjërave në ushqimin tuaj ndaj të cilave jeni alergjik. Merrni këshillat e trajnerit tuaj të palestrës, si dhe kaloni sa më shumë kohë me miqtë tuaj, gjë që do të përmirësojë shëndetin tuaj.

Shigjetari​


Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor​

Për sa i përket shëndetit do ndiheni shumë në formë. Do të çliroheni nga problemet e biznesit tuaj dhe së shpejti do të çliroheni nga të gjitha problemet e tjera të vogla. Do të jeni gjithmonë të lumtur dhe do të kujdeseni për ushqimin dhe pijen. Nëse jeni shqetësuar nga dhimbja për ndonjë arsye në vitin e fundit, atëherë këtë vit do ta largoni atë dhimbje. Një energji e re do të veprojë brenda jush.

Bricjapi​


Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar​

Ky vit do të jetë i përzier për shëndetin tuaj. Duhet të tregoheni pak të kujdesshëm me shëndetin tuaj, të mos tregoheni shumë të pakujdesshëm, të mos merrni shumë tension, i cili do të ndikojë drejtpërdrejt në shëndetin tuaj. Por dalëngadalë gjithçka do të jetë mirë. Krahas punës, keni nevojë edhe për pushim për të ruajtur shëndetin e mirë. Kujdesuni për dietën tuaj, pini fruta, perime dhe lëngje të freskëta, të cilat do t'ju mbajnë të shëndetshëm.

Ujori​


Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt​

Ky vit do të jetë normal për ju për sa i përket shëndetit. Këtë vit duhet të jeni të kujdesshëm për problemet shëndetësore si dhimbja e fytit, stresi mendor, dhimbjet e këmbëve. Shëndeti juaj do të përkeqësohet gjithashtu nga zemërimi i tepërt dhe do të ketë probleme në punë. Do të ishte më mirë nëse mbani pak kontroll mbi zemërimin tuaj. Reduktoni ushqimin e skuqur në dietë, gjë që mund ta mbajë shëndetin tuaj të mirë. Në fund të vitit do të shpëtoni nga të gjitha problemet shëndetësore.

Peshqit​


Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars​

Do të ketë një rënie të lehtë të shëndetit tuaj këtë vit. Duhet të kujdeseni për mëlçinë tuaj. Do mbeteni pak të shqetësuar për shëndetin e familjes. Mund të shqetësoheni edhe nga probleme të vogla shëndetësore si dhimbja e kokës, gjuri. Por me kalimin e kohës gjithçka do të jetë mirë. Shmangni ngrënien e ushqimeve të jashtme si p.sh. ushqimet pikante. Duhet të qeshni dhe të bëni shaka sa të mundeni me anëtarët e familjes, të kujdeseni për ushqimin dhe pijen e tyre. Të gjithë duhet të hanë perime të freskëta, në mënyrë që shëndeti i të gjithëve të jetë i mirë.
 
E dime e dime pe shëndetin hysybet
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.