Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Gatuajne Anetaret e forumit NeTeDy ?

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731
Gatuajne Anetaret e forumit NeTeDy ?

creative-pandemic-cooking-essay-FT-BLOG0620.jpg
Po pra, pyetje për Anetaret NeTeDy
[smile_1]


Sipas të dhënave të “Eurostat”, sot 43 për qind e meshkujve në Europë merren rregullisht me kuzhinën në shtëpi. Në vitet ‘80-të maksimumi ishin 28%.
Mosha mesatare e të regjistruarve priret të ulet gjithmonë e më shumë: aktualisht ata që i preferojnë më shumë këto kurse janë meshkujt e moshës 30 deri në 45 vjeç dhe me një rrogë mesatare apo të lartë.
Në një nga shkollat më të famshme të kuzhinës në Milano, të Italisë shumë kurse në mbrëmje arrijnë deri në 50 për qind për sa i përket pjesëmarrjes së meshkujve, ndërsa në kurset individuale kjo, përqindja shkon në 70.
Kurioziteti për pjatat dhe recetat e ndryshme vazhdon të rritet dhe nga kjo po përfitojnë shumë shkollat e kuzhinës që po përballen me një fluks të madh të regjistruarish, kryesisht meshkuj.
Në Francë, në Itali, apo edhe në Britani në shkollat e kuzhinës, numri i meshkujve ka kohë që e ka kaluar atë të femrave.
Më shumë se gjysma e pjesëmarrësve përbëhet nga i ashtuquajturi seksi i fortë, ai që dikur nuk futej as në derën e kuzhinës. Sipas ekspertëve, ndryshe nga femrat që pëlqejnë pjatat tradicionale të familjes të gatuara mirë, meshkujt kanë shumë fantazi në kuzhinë.


Sipas artikullit, arsyet kryesore qe kane shtyre meshkujt t'u hyjne me themeli tenxhereve dhe qemsheve jane: "te joshin gruan e zemres dhe te ndajne me te tjeret eksperiencat".



Ja me tregoni pak .......mos kini turp po tregoni ???
 
Vezët në te gjitha mënirat?
 
O @Lina ca jane qemshet?
 
@Apache ato me thyerjet vezë kokës , i qaj.
Bujrum.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.