Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

E shkruajtura✍a ka ndjenjë!!

SouLKinG

Një..jetë?nuk mjafton për të të dashur ty?!!
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 14, 2020
Mesazhe
609
Erdha sërish unë ?me një temë frymëzuese ? Gjithcka që shkruhet.✍.mund te ndjehet!!? ? Dua të di cmendim keni.. dua të shoh pak reagimet tuaja?..flm qe konsumoni kohën tuaj duke më lexuar...?
 
Pooo ka ndonjeher i shpreh me mir me shkrim se me goje ndjenjat
 
Erdha sërish unë ?me një temë frymëzuese ? Gjithcka që shkruhet.✍.mund te ndjehet!!? ? Dua të di cmendim keni.. dua të shoh pak reagimet tuaja?..flm qe konsumoni kohën tuaj duke më lexuar...?
Pooo ka ndonjeher i shpreh me mir me shkrim se me goje ndjenjat
Shum e vertet Jana?... por do doja te ishte kjo pergjigja qe kerkoja.?. gjithsesi a ke degjuar per Zemren?.. zemra shkruan me shume se sa mijera fjale!!
Erdha sërish unë ?me një temë frymëzuese ? Gjithcka që shkruhet.✍.mund te ndjehet!!? ? Dua të di cmendim keni.. dua të shoh pak reagimet tuaja?..flm qe konsumoni kohën tuaj duke më lexuar...?
 
Ndjenjat shprehen si me shkrim e me te folur
 
Nganjehere kur zemra ska goje, lapsi eshte perkthyesi i saj dhe shkruan cfare zemra ia percjell.
 
Ka qysh jo . Qesh , uleret tgjitha i ben ehaa madje me shume se kaq .

ky palacoja Eshte aktiv akoma ? Nese po na bej nje shenje e kshu dhe validojme qeshtjen ne fjale .
 
Cdo gje mbetet eshte e shkruara, te thenen e merr era!
Dhe sigurisht qe ka ndjenje, sepse fjalet dalin prej shpirtit kur behet fjale per dashurine.
Edhe pse egoismi dhe krenaria e tepert, i shkaterron disa gjera te nisura bukur, qofte dhe ne te shkruar.
Frederick Nice thote se : komunikimi eshte "sex" i shpirtit.
Mund te flasesh me dike qe eshte me i bukuri botes, por s' te ngjit se s' ka kimi.
Se degjon dot, as e lexon dot.
Dhe mund te flasesh me dike qe edhe me nje pershendetje te ben te fluturosh prej gezimit, sepse e ndjen, kaq e thjeshte.
E njeriu eshte cfare ndjehet!
Kete besoj une!
 
Ka, si nuk ka! Psh nje dedikim i shkruar prodhon ndjenja si per shkruesin ashtu edhe per lexuesin. Nje leter lamtumire e shkruar(pershendetje, amaneti etj)prodhon ndjenje si per shkruesin ashtu edhe per lexuesin! Po ne fakt nuk jane fjalet e shkruara ato qe e prodhojne ndjenjen, eshte thjesht truri yne me kuptimin(interpretimin) qe u jep atyre fjaleve!
 
Ajo ndjenjë nuk ka por ndjenja përcjell.
 
Normal ka!
Madje aty cdo shkronje ka nje domethenje!
Nje ndjenje!
Por ceshtja eshte si e kupton ai/ajo qe e lexon ate shkrim!
 
Ka qysh jo . Qesh , uleret tgjitha i ben ehaa madje me shume se kaq .

ky palacoja Eshte aktiv akoma ? Nese po na bej nje shenje e kshu dhe validojme qeshtjen ne fjale .
Ktu jam ? më gjall se kurr ?✌
 
Cdo gje mbetet eshte e shkruara, te thenen e merr era!
Dhe sigurisht qe ka ndjenje, sepse fjalet dalin prej shpirtit kur behet fjale per dashurine.
Edhe pse egoismi dhe krenaria e tepert, i shkaterron disa gjera te nisura bukur, qofte dhe ne te shkruar.
Frederick Nice thote se : komunikimi eshte "sex" i shpirtit.
Mund te flasesh me dike qe eshte me i bukuri botes, por s' te ngjit se s' ka kimi.
Se degjon dot, as e lexon dot.
Dhe mund te flasesh me dike qe edhe me nje pershendetje te ben te fluturosh prej gezimit, sepse e ndjen, kaq e thjeshte.
E njeriu eshte cfare ndjehet!
Kete besoj une!
Një përgjigje e detajuar me kujdes por prap sma mbush mëndjen ?
 
Normal ka!
Madje aty cdo shkronje ka nje domethenje!
Nje ndjenje!
Por ceshtja eshte si e kupton ai/ajo qe e lexon ate shkrim!
Një përgjigje e thjesht por e saktë!! ✌
 
Në të shkruar gjithmonë ka një ndjenjë ✌gërmat kanë kuptimin e tyre..c'do shkronjë përfaqëson..dicka.. duhet te jesh Paleograf që të dëshifrosh nje shkronjë.. ?një zemër? e pastër kurrë nuk mund te kuptojë.. atë c'far kërkon një zemër e lënduar?? ...Historia vazhdon ?...
 
Sigurisht qe ka ndryshe skam pse shkruaj
 
Rendesi ka qe dhe shenja jete .?
Pertej shakase cdo germe ka ndjenjen brenda kur Eshte e vertete e reale .?
Ehehehe nuk mund të rrija pa bër replika dhe nëse z'do isha gjallë do të kontaktoja nga bota tjetër ?dhe më bëj të ditur si e kupton ti nëse ësht e vertet dhe Reale ???
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.