Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cilat janë përfitimet e postimit të të ftuarve në forum?

Ev1L

the founders of the forum
ANETAR ✓
Regjistruar më
Gush 19, 2022
Mesazhe
155
Ka 2 përfitime themelore:

1.Backlinks do të përmirësojnë SEO, do të sjellin trafik dhe vizitorë (më shumë drejtues dhe klientë)

2. Krijimi i marrëdhënieve me blogerët e tjerë do të rrisë autoritetin tuaj përmes rishikimit, komentimit të postimit të të ftuarit, ndarjes së përmbajtjes suaj që çon në marrëdhënie të reja, ofertave për më shumë blogje të ftuar në sajte të ndryshme.
 
Ka 2 përfitime themelore:

1.Backlinks do të përmirësojnë SEO, do të sjellin trafik dhe vizitorë (më shumë drejtues dhe klientë)

2. Krijimi i marrëdhënieve me blogerët e tjerë do të rrisë autoritetin tuaj përmes rishikimit, komentimit të postimit të të ftuarit, ndarjes së përmbajtjes suaj që çon në marrëdhënie të reja, ofertave për më shumë blogje të ftuar në sajte të ndryshme.
Ma shpjego pak kete teme te lutem se spo e kuptoj qarte??
 
Ma shpjego pak kete teme te lutem se spo e kuptoj qarte??

Ka shumë përfitime të postimit në forum, por disa nga më të dukshmet përfshijnë sa vijon:

1. Është një mënyrë e thjeshtë për të marrë backlinks me cilësi të lartë.

2. Ndihmon në ndërtimin e marrëdhënieve me administratorët e tjerë të internetit dhe klientët e mundshëm.

3. Ajo drejton trafikun e synuar në faqen tuaj.

4. Ju ndihmon të ndërtoni markën tuaj dhe të përmirësoni shikueshmërinë tuaj në internet.

5. Është një mënyrë e shkëlqyer për të gjeneruar ide të reja dhe për të marrë komente nga audienca juaj e synuar.


Ps. Keto jane taktita si te rrisesh (faqen,webin) ne biznes.
 
Një forum është një vend i mrekullueshëm për t'u thënë njerëzve se jeni i mirë në një vend të caktuar (për të cilin forumi duhet të jetë në radhë të parë) dhe për të krijuar besim dhe reputacion për veten tuaj si anëtar i atij forumi.

Paraqitja e forumit është shumë e lehtë, thjesht zgjidhni forumin përkatës në kamaren tuaj, ndërtoni një profil, ndiqni temën dhe merrni pjesë aktive në diskutime. Një temë është një temë e postuar në forum ku një numër anëtarësh të forumit ndajnë njohuritë e tyre dhe ofrojnë një zgjidhje për problemin specifik.

Thread funksionon në dy mënyra, dmth. ose mund të ndiqni një thread dhe të ofroni një zgjidhje bazuar në njohuritë dhe ekspertizën tuaj ose mund të filloni fillin tuaj të problemit me të cilin po përballen shumica e vizitorëve. Sigurohuni që tema që keni nisur të mos e keni diskutuar tashmë në forum.

Përpara se të merrni në dorë paraqitjen e forumit, duhet të keni njohuri të shëndosha dhe informacione përkatëse në kamaren tuaj. Kjo do t'ju ndihmojë të fitoni reputacion dhe do të dilni si autoritet në fushën tuaj përkatëse.

Ju duhet të bëni detyrat e shtëpisë tuaj përpara se të filloni të postoni në forum. Zgjidhni forumin që bie nën kamaren tuaj. Nëse blogu juaj ka të bëjë me teknologjinë, nuk mund të zgjidhni një forum për shëndetin dhe fitnesin dhe të ngjisni lidhjen e blogut tuaj. Kjo do të ndikojë në besueshmërinë dhe reputacionin e blogut tuaj. Çdo administrator forumi vjen me disa rregulla dhe rregullore që duhet të ndiqni nëse dëshironi të qëndroni në forum për të ndërtuar një marrëdhënie afatgjatë. Postimi i informacionit të parëndësishëm dhe postimi i spamit përfundimisht mund të rezultojë në mbylljen e llogarisë suaj. (Huazuar)
 
Teorikisht po, goxha kendveshtrim.

Me aq sa i njoh une forumet Shqiptare dhe i njoh ca ne fakt, jane thjesht per dallavere te tipit s’kam ca bej e luj deren.
Shume njerez hyjne per te humbur kohe, ka e nga ata qe per shkak te kuriozitetit hyne heren e pare dhe e kane pak te veshtire te dalin me.
Siç e them une shpesh: e gjjthe jeta jone eshte kthyer ne nje virtualitet te madh dhe forumi mund te jete nje pjese e jetes sone, sikunder jane te gjitha rrjetet e tjera sociale.
Thjesht neper keto platforma njerezit ndihen komod dhe shprehin gjera nen petkun e anonimatit, gjera ne fakt qe jo kollaj mund ti shprehin ne rrjete sociale ku jane te identifikueshem.
 
E drejte ajo që thua, pasi shumica e forumeve nuk të japin asgjë interesante dhe të dobishme përvecse të shtysh kohën..
 
Teorikisht po, goxha kendveshtrim.

Me aq sa i njoh une forumet Shqiptare dhe i njoh ca ne fakt, jane thjesht per dallavere te tipit s’kam ca bej e luj deren.
Shume njerez hyjne per te humbur kohe, ka e nga ata qe per shkak te kuriozitetit hyne heren e pare dhe e kane pak te veshtire te dalin me.
Siç e them une shpesh: e gjjthe jeta jone eshte kthyer ne nje virtualitet te madh dhe forumi mund te jete nje pjese e jetes sone, sikunder jane te gjitha rrjetet e tjera sociale.
Thjesht neper keto platforma njerezit ndihen komod dhe shprehin gjera nen petkun e anonimatit, gjera ne fakt qe jo kollaj mund ti shprehin ne rrjete sociale ku jane te identifikueshem.
Normal ske len platform shqiptare te njohjeve online pa u ber pjes😝🤣
 
Sa mdul rroga nbank per shkak te aktivitetit

Flm
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.