Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

4 shenjat e Horoskopit që duhet t’i kushtojnë vëmendje ditës së sotme

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,981
Kundërshtimi i Hënës dhe Saturnit ndikon drejtpërdrejt në shenjat fikse dhe bën thirrje për vëmendje ndaj çështjeve praktike dhe të përditshme. Ju që i përkisni shenjave fikse duhet t’i kushtoni vëmendje menaxhimit të punëve tuaja të përditshme

Ditët e ardhshme duken të veçanta, pa u vërejtur ndonjë favor të veçantë. Vëmendja duhet t’i kushtohet jetës tuaj të përditshme, organizimit dhe kujdesit për veten. Hëna vazhdon rrugëtimin e saj në Luan dhe aspekti i saj dominues sot është kundërshtimi me Saturnin që na kujton se pa një plan, organizim dhe durim nuk do të arrijmë asgjë.

Është koha e duhur për t’u kujdesur për çështjet e jetës sonë të përditshme, për të organizuar orarin tonë dhe për t’u kujdesur për detyrimet tona në mënyrë efektive. Do të duhet të bëjmë më shumë përpjekje për të bërë gjithçka të vijë ashtu siç dëshirojmë. Shenjat e grupit, pra Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori, , duhet të jenë më të kujdesshëm sot.

Demi

Ju ndoshta ndiheni konfuz përbrenda, të lodhur nga kërkesat e punës. Disa nga pasiguritë tuaja mund të dalin në sipërfaqe me kundërshtimin Hënë-Saturn. Në çdo rast, merrni kohën tuaj, përqendrohuni në gjërat që mendoni se nuk janë të duhura dhe gjeni mënyra për të dhënë zgjidhje praktike për atë që po ndodh.

Luani

Hëna është në shenjën tuaj gjatë gjithë ditës dhe shumë prej jush do të kërkojnë të gjejnë të vërtetën në një situatë që ju shqetëson dhe do të dëshironi të “gërmoni” më thellë pas sipërfaqes së gjërave. Në përgjithësi do të keni një skepticizëm në lidhje me atë që lexoni, dëgjoni, mësoni dhe ndoshta do të dëshironi ta kontrolloni atë në një nivel më të thellë. Edhe kundërshtimi i Hënës me Saturnin ju bën më të vetmuar.

Akrepi

Që nga ditët që nuk duhet të nxitoni Akrepat e mi të dashur, pasi kundërshtari i Hënës, Saturnit e do punën që bëhet në detaje, është estetikisht i përsosur dhe nuk e vendos veten mbi rezultatin. Me një vëmendje te puna, karriera dhe çështjet familjare vjen sot, duke ju kërkuar të merrni kohën tuaj dhe t’i shikoni të gjitha çështjet tuaja tërësisht pa nxitim dhe mendjelehtësi.

Ujori

Sot është një nga ato ditët kur mund të ndiheni më të ndjeshëm ose mund të mendoni se nuk po merrni mbështetjen dhe inkurajimin që ju nevojitet nga njerëzit që keni pranë. Sigurisht, ndonjëherë mund të jenë thjesht pasiguritë tona ato që dalin në pah dhe fobitë tona dhe jo diçka objektive. Kjo ndodh shpesh me aspektet e Saturnit në shenjën tuaj.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.