Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

“Solo per due”, restoranti më i vogël dhe më romantik në botë ku darka kushton 500 euro

Lina

NeTeDy.com ?
Kontributor
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,786

“Solo per due”, restoranti më i vogël dhe më romantik në botë ku darka kushton 500 euro​

Nga
American Eye
-




Në Vacone, një qytezë e vogël në veri të Romës, ka “Solo per due”, një restorant shumë i veçantë që është kthyer në trend.

Restoranti pret vetëm dy klientë në një kohë për një eksperiencë shumë personale.
Struktura daton që në shekullin e kaluar dhe është ngjitur me mbetjet e një vile të lashtë romake, të cilën klientët mund ta admirojnë jashtë para darkës. Sipas personave që jetojnë aty, ajo mund të jetë shtëpia e poetit latin Horace. Për sa i përket çmimit, klientët shpenzojnë 500 euro, afërsisht e njëjta shumë e nevojshme për të shijuar një vakt në restorantin e njohur La Pergola në Romë, drejtuar nga shefi i Michelin me 3 yje, Heinz Beck. I vetmi ndryshim është se me 500 € në La Pergola mund të shijoni një menu me shtatë pjata.
“Tek ne nuk ka radhë dhe e gjithë vëmendja i kushtohet çiftit të klientëve që kanë bërë rezervimin. Kjo është ajo që e ka bërë Solo per due të famshëm në të gjithë botën dhe një destinacion të paharrueshëm për të dashuruarit”, thonë nga restoranti më i vogël në botë. Me kërkesë, është e mundur të organizoni shfaqje fishekzjarresh për të befasuar të dashurën.

Menuja përfshin kuzhinë italiane të bazuar në produkte të freskëta të zonës së Vacone.

1x-1-1-1024x768.jpg
4-5-1024x712.jpg
3-5-1024x712.jpg
2-6-1024x431.jpg
5-3-1024x712.jpg


https://www.facebook.com/sharer.php...e-romantik-ne-bote-ku-darka-kushton-500-euro/
https://twitter.com/intent/tweet?te...e-ku-darka-kushton-500-euro/&via=American+Eye
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.