Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mourinho: Kritikët mezi presin humbjen time, janë gati të më vrasin!

centos

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 13, 2004
Mesazhe
40,586
mourinho-593x350.jpg
Trajneri portugez Jose Mourinho ka goditur kritikët e tij, duke pretenduar se, kur ai nuk fiton, janë të gatshëm ta vrasin atë.

Tekniku i Manchester United e ka drejtuar klubin e “Old Trafford” drejt finales së “FA Cup”, pas një fitoreje profesionale ndaj Tottenhamit, në “Wembley”. Por, “Djajtë e Kuq” nuk e kanë fituar dot titullin e Premier League në këtë sezon dhe u eliminuan, gjithashtu, nga Liga e Kampionëve, prej Sevilla, në 1/8 finale.

Megjithatë, Mourinho, skuadra e të cilit është aktualisht në rrugën për të përfunduar në vendin e dytë të kampionatit anglez, këmbëngul se kritikët e tij janë gjithmonë duke pritur për gabimin më të vogël, në mënyrë që të errësojnë punën e tij.

“Kur nuk fitoj, duan të më vrasin, – u tha Mourinho gazetarëve. – Unë pothuajse e bëj këtë gjatë gjithë kohës, pra fitoj. Kur nuk e bëj, kritikët janë gati të më vrasin. Kjo është ajo, që edhe ju gazetarët jeni gati për ta bërë”. Manchester United është aktualisht 16 pikë pas Manchester City, i cili e fitoi titullin e Premier League me pesë ndeshje të mbetura dhe është në rrugën për të thyer një sërë rekordesh.

Megjithatë, Mourinho mendon se skuadra e tij duhet të ketë të paktën tetë pikë më shumë se aktualisht, duke vënë në dukje humbjet e papritura në shtëpi kundër West Brom dhe në transfertat ndaj Huddersfield Town e Newcastle United. Ai ka nxitur lojtarët e tij për t’u përmirësuar sezonin e ardhshëm, kur synimi kryesor është për të rivalizuar të besuarit e Pep Guardiolës.

“Unë vazhdoj të them dhe mendoj se duhet të kishim ndoshta tetë, nëntë, apo dhjetë pikë më shumë, se sa kemi në renditjen aktuale, – shtoi trajneri portugez. – Mund të mbyllnim këtë kampionat me 88, 89, 90 pikë, nëse nuk do të kishim paraqitjet e papranueshme në shtëpi West Brom dhe në transfertë kundër Huddersfield e Newcastle.

Pra, kemi humbur disa ndeshje, që dukeshin fare të lehta në letër. A mund të përmirësohemi sezonin e ardhshëm? A mundet Manchester City ta mbajë, apo ta përmirësojë këtë nivel? Vetëm “qytetarët” mund ta thonë. Por, nëse ata kanë ekipin që kanë dhe, nëse do të investojnë në merkaton e verës, natyrisht do të jetë shumë e vështirë për ne”.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.