Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Miliona fjalëkalime të hakuara – kontrolloni nëse është edhe i juaji në mesin e tyre

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
32,004
1705755434219.png

Një “paketë” me më shumë se 70 milionë fjalëkalime të vjedhura nga një sërë sulmesh nga hakerët, është shfaqur së fundmi në një listë të quajtur Naz.API.

Këtë e ka bërë të ditur eksperti i sigurisë, Troy Hunt, i cili drejton faqen e kontrollit të fjalëkalimeve të hakuara, “Have I Been Pwned”.


Në këtë paketë thuhet se ka 319 dokumente të cilat përmbajnë e-mail dhe fjalëkalime të llogarive nga Facebook, eBay, Yahoo, si dhe nga platformat Roblox dhe Coinbase.

Hunt ka bërë të ditur se të gjitha të dhënat tashmë janë të disponueshme dhe janë ngarkuara në shërbimet e tij, ku çdokush mund të kontrollojë nëse fjalëkalimi i tij është hakuar.


Kontrolloni duke klikuar më poshtë nëse fjalëkalimi juaj është gjithashtu në këtë bazë të dhënash. / Telegrafi/

 
Besoni ne nje gje te tille o @Kresha . Une kam nje problem te tille, po prape mendoj kush meret me fjalkalimin e nje 'fukarai'!😁
 
me sme bejne dot hack se skam social media fare
vec aty te amazon po na ben ndonje gje se e kemi pik te dobet :p
 
Besoni ne nje gje te tille o @Kresha . Une kam nje problem te tille, po prape mendoj kush meret me fjalkalimin e nje 'fukarai'!😁
Besoj, emailat i perdorin per spam
Ca emaila kisha edhe une aty :p
 
Besoj, emailat i perdorin per spam
Ca emaila kisha edhe une aty :p
DMth ka realitet! Nese gjeje naj gje aty e quaj veten VIP shkoj drejt BBV4! 😂
 
Awwww, i gezofshin, le ti ziejne e tu pine lengun psw-eve te mia.
U be vite qe cdo acc te cdo lloj platforme e kam me two factor authentication dhe pa nje kod qe vjen me sms gsm te arte ne telefonin tim asgje nuk çelet.😁
 
Awwww, i gezofshin, le ti ziejne e tu pine lengun psw-eve te mia.
U be vite qe cdo acc te cdo lloj platforme e kam me two factor authentication dhe pa nje kod qe vjen me sms gsm te arte ne telefonin tim asgje nuk çelet.😁
E ke gabim.
Mbaj mend para disa muajve edhe fb me two factor authentication, hackohej :D
 
E ke gabim.
Mbaj mend para disa muajve edhe fb me two factor authentication, hackohej :D
Ska shanse, vetem nese faktori i dyte i autentifikimit ka qene me e-mail dhe kane pas ne dore edhe psw e e-maileve bashkangjitur acc-eve te hakuara.

Rrjetin gsm nuk e thyejne dot, edhe nese e thyejne si do e deshifronin nje kod mes miliona kodeve qe qarkullojne ne nje sec?!
 
Cdohere ka shanse, asgje nuk eshte e sigurt. Ke metoda nga me te ndryshmet. Po tu fut dikush me dark comet rat, s'ti pyet as sms as asgje. Mjafton ti t'klikosh ne link dhe e hengre pasulin.
 
Cdohere ka shanse, asgje nuk eshte e sigurt. Ke metoda nga me te ndryshmet. Po tu fut dikush me dark comet rat, s'ti pyet as sms as asgje. Mjafton ti t'klikosh ne link dhe e hengre pasulin.
Po flasim per hackime ne mase apo per link attachment?

Nese po flasim per clone phone atehere normale qe vjedhin ca te duan pasi kane nje kopje identike te telefonit tend.

Une po flisja per vjedhje psw nga serverat meme te rrjeteve sociale perkatese.
 
Po flasim per hackime ne mase apo per link attachment?

Nese po flasim per clone phone atehere normale qe vjedhin ca te duan pasi kane nje kopje identike te telefonit tend.

Une po flisja per vjedhje psw nga serverat meme te rrjeteve sociale perkatese.

Po te them me bindje te plote vllaqko qe edhe me cdo lloj menyre qe e siguron, prap hackohet, njoh njerez qe i jane hackuar, dhe e kane pasur me tgjitha sigurimet.
 
Po te them me bindje te plote vllaqko qe edhe me cdo lloj menyre qe e siguron, prap hackohet, njoh njerez qe i jane hackuar, dhe e kane pasur me tgjitha sigurimet.
Tashi une se di si jane hackuar ata qe njeh ti por deri me sot hackerimi eshte shkence ekzakte, nuk ka me sikur apo por.

Jane ca gjera qe nese nuk i lidh nuk kalon fluksi.
Kaq e thjeshte eshte mendoj un si llogjike.

Pastaj per ta realizuar eshte tjeter ceshtje, cik me e komplikuar.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.