Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Filmi “Avatar: The Way of Water” kalon shifrën 2 miliardë dollarë në të gjithë botën

Lina

NeTeDy.com ?
Kontributor
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Filmi “Avatar: The Way of Water” kalon shifrën 2 miliardë dollarë në të gjithë botën​



avatar-2-way-of-the-water-trailer-110222-3-7fcc8ab436204e46ab9ab7bb007b5fbe.jpg



Regjisori James Cameron bëri përsëri histori këtë fundjavë.

Vazhdimi i tij i shumëpritur i filmit “Avatar: The Way of Water” tani ka fituar mbi 2 miliardë dollarë në të gjithë botën, siç raportohet nga Deadline.

Ky total është arritur këtë fundjavë, e gjashta radhazi që filmi ka zënë vendin nr. 1 që nga publikimi i tij në dhjetor.

“Avatar: The Way of Water” është vazhdimi i epikës jashtëtokësore të Cameron të vitit 2009 “Avatar”, i cili mbetet në krye të listës së filmave më të shitur të të gjitha kohërave, sipas Box Office Mojo.

Një tjetër nga filmat e Cameron është gjithashtu në klubin prej 2 miliardë dollarësh: “Titanic” i vitit 1997. Vetëm tre filma të tjerë janë pjesë e atij klubi: “Star Wars: Episode VII – Force Awakens” i 2015-ës, “Avengers: Infinity War” nga 2018 dhe “Avengers: Endgame” nga një vit më vonë.

Prandaj Cameron është i vetmi regjisor që mund të mburret se tre nga filmat e tij janë ndër gjashtë filmat që kanë bërë mbi 2 miliardë dollarë, si dhe në 6 filmat më të shitur të të gjitha kohërave.

Regjisori po planifikon të nxjerrë të paktën tre vazhdime të tjera të “Avatar” në vazhdim.



Top Channel
 
Po pra premieren e ka pas ne dhjetor ne mos gaboj, por ktej se kam pa neper reklama.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.