Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Barcelona gati 15 milionë euro më shumë se klauzola për Griezmann

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608
grizman-501x350.jpg
Marrëdhëniet mes klubit katalanas dhe Atletico Madrid janë të mira dhe drejtuesit e Barcelonës synojnë që kjo gjë të vijojë edhe në të ardhmen.

Për këtë arsye, Barcelona është gati të paguajë një shumë më të madhe se klauzola prej 100 milionë eurosh për të marrë sulmuesin Antoine Griezmann, për të arritur nkështu jë marrëveshje para fillimit të Kupës së Botës, “Rusi 2018”.

Sipas mediave spanjolle, katalanasit kanë ofruar 15 milionë euro më shumë se sa klauzola 100 milionëshe që ka lojtari francez, për ta marrë atë brenda 14 qershorit, kur nis Botërori. Pra, në total Barcelona do të paguante 115 milionë euro.

Barcelona e ka një marrëveshje me Griezmann, që ka shumë dëshirë të veshë fanellën “blaugrana” sezonin tjetër, ndërkohë që edhe Atltico Madrid i di këtë gjë. Ndaj palët mund të arrijnë një “marrëveshje zotërinjsh” për të evituar konflikte, me Barçën që do të paguajë më shumë për të marrë lojtarin francez.

Palët kanë nisur bisedimet për të gjetur një marrëveshje dhe kjo duket e mundur, duke parë se të gjithë do të përfitonin nga ky transferim. Me shumën e përfituar nga transferimi i sulmuesit francez, skuadra e Atletico Madrid do të ketë mundësi të synojë një afrim tjetër “big” për sezonin e ardhshëm.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.