Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

6 shenjat e dukshme të një personi që ju pëlqen fshehurazi

Hera

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
46,757
6 shenjat e dukshme të një personi që ju pëlqen fshehurazi



Ju nuk duhet të prisni që një person të bëjë një deklaratë dashurie. E gjithë ajo çfarë ju duhet të bëni është të shikoni sjelljen e pavetëdijshme të admiruesit tuaj. Ajo flet vetë!

Ne kemi mbledhur rrëfime të dashuruarve anonimë në internet. Ja se si mendojnë ata se shumica e njerëzve zbulojnë ndjenjat e tyre. Por gjëja më interesante është se njerëzit të sillen në mënyrë të pavetëdishme pavarësisht nga gjinia apo mosha e tyre.

Sapo një objekt admirimi i një personi shfaqet në radarin e tij, ai nuk mund të rrijë pa buzëqeshur. Nëse ndjenjat janë shumë të forta, ai gjithashtu mund të ngrejë pak vetullën pa e kuptuar aspak e madje duke buzëqeshur pa vetëdije.

Nëse njerëzit fillojnë të qeshin me shakate e dikujt ndërsa flasin në një grup, të dashuruarit shikojnë pa vetëdije ata që pëlqejnë më shumë.

Ka dy lloje njerëzish të dashuruar:
Lloji i parë i personit gjithmonë përpiqet të jetë afër objektit të ndjenjave të tyre. Ata kanë tendencë të shkojnë në vendet ku është e mundur të ndeshin në të dashurit e tyre në një moment të rastësishëm dhe t’i prekin ata në çdo mundësi që u jepet, për shembull, me një shtytje të vogël në mënyrë që të kërkojë falje dhe pastaj t’i japë një përqafim.

Lloji i dytë i personit përpiqet të shmangë personin që i pëlqen. Ata mund të përdorin gjuhë të vrazhdë në bisedë, duke menduar se do të ndihmojë për të fshehur ndjenjat e tyre të vërteta për “prenë” e tyre.

Ose ata thjesht mendojnë se nuk janë aq të mirë sa të shfaqen para personit. Nëse “objekti X” shkon lart, ata automatikisht do të zbresin.

Nëse dikush kohët e fundit ju ka shmangur ose, përkundrazi, është përpjekur të ndeshë në ju rastësisht, ekziston një arsye.

Një sy vëzhgues
Një person i dashuruar shpesh ruan vëmendjen ndaj personit që admiron: gjithmonë duket sikur ka një detaj të rëndësishëm që më parë kanë e kanë vënë re. Nëse dikush vuan nga një dashuri e njëanshme, ai zakonisht nuk mund të pushojë së vëzhguari situatën sepse kjo është më mirë se asgjë.

Sidoqoftë, nëse shikimi kapet “pala e dytë” aktivizohet: ai ndjen nevojën urgjente të njohë gruan që është ulur në dhomën tjetër.

Një mënyrë e pazakontë e të folurit
Ekzistojnë 2 versione të skenarit për bisedë: Një person papritmas ndryshon mënyrën e tij natyrore të të folurit me një karakteristikë të një poeti, një filozofi dhe të një gazetari, që të gjitha në një. Për të bëhet e lehtë të flasë rreth temave më të ndërlikuara dhe interesante edhe nëse ai kurrë nuk ka menduar më parë për to. Nëse keni mjaft fat, një person i zakonshëm do të shndërrohet në një komedian.

Një person i arsyeshëm dhe me njohuri shndërrohet në një ‘dele budallaqe’ që ka një fjalor jashtëzakonisht të dobët. Nëse kjo vlen për ju, përpiquni të kufizoni përpjekjet për t’i bërë përshtypje një personi tjetër. (Shembull: Ajo mund të thojë se i pëlqejnë qentë, dhe ai ndjehet i bllokuar dhe në përpjekje për t’u dukur interesant mund të nxjerrë fraza të tipit: “babi im është një qen”)

U flet të tjerëve për të
Njerëzit shpesh u flasin për dikë që u pëlqen njerëzve të tjerë ose i detyrojnë ata të flasin për të. Edhe nëse po bëjnë një bisedë serioze në shoqërinë e kolegëve, ata mund t’i bashkohen rastësisht edhe një bisede tjetër, sapo të dëgjojnë një emër të njohur që përmendet aty.

Detaje interesante: një person i dashuruar mund të flasë për objektin e tij në një mënyrë shumë, shumë negative, duke u shtirur ndaj vetes dhe të tjerëve sikur ai as që është i dashuruar. Në këtë rast, ata zakonisht thonë diçka si “Maria është pak e çuditshme!” Ose “Adi është me të vërtetë një idiot!”

Edhe nje gje. Gjatë bisedës, të dashuruarit kanë tendencë të tregojnë një ngjashmëri në interesa: “Me duket se njerëzit e vetëm që shikojnë Games of Thrones janë unë dhe ai.”

Një ndryshim i papritur i interesave
Një person i dashuruar papritur mund të interesohet për të njëjtat gjëra si objekti i ndjenjave të tij. Krejt papritur ai interesohet për sportin ose fillon të lexojë letërsi që nuk do ta kishte marrë në konsideratë kurrë më parë.

Dhe mos harroni për kontrollet e vazhdueshme të profileve të rrjetit social të objektit dhe një urrejtje të pavetëdijshme për të gjithë miqtë e afërt të seksit të kundërt. Epo, kjo është dashuri!

Bonus: Gjuha e trupit

Nëse një burrë është duke ecur me një grua dhe e vendos dorën mbi belin e saj, ai dëshiron t’i tregojë asaj se është aty dhe gjithmonë do ta mbështesë dhe kujdeset për të. Ai patjetër që ka një pëlqim ndaj saj.

P.S. Sigurisht, ka njerëz që bëjnë përjashtim nga rregulli. Pavarësisht se sa shumë mundoheni të zbuloni të vërtetën, ata kurrë nuk do ta zbulojnë sekretin e tyre.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.